۳۰بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۶:۴۹

دعوت استاندار از مردم گیلان برای حضور در انتخابات

شبکه خبری گیلان 24: نماینده عالی دولت در گیلان در جلسه شورای اداری، از مردم استان برای حضور در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی دعوت کرد و گفت: روز جمعه رویداد بزرگ سیاسی و اجتماعی دیگری از ملت ایران، ثبت می شود.

 

 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ دکتر ارسلان زارع در جلسه شورای اداری که پیش از ظهر امروز (چهارشنبه) برگزار شد، با اشاره به برگزاری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در دوم اسفند ،اظهار داشت: در این روز رویداد بزرگ سیاسی و اجتماعی دیگری از ملت بزرگ ایران ثبت می شود.
 
وی به نقش موثر و جایگاه مجالس در نظام‌های مردم‌سالار اشاره و بیان کرد: در کشورهای مختلف جهان ، پارلمان ها به عنوان یک رکن اساسی و نیروی تعیین‌کننده بسیاری از موضوعات همچون مسائل توسعه محور ، تحقق آرمان های یک ملت و اجرای سیاست‌های توسعه ای نقش موثری دارند.
 
دکتر زارع با بیان اینکه مجلس شورای اسلامی ایران همچون بسیاری از مجالس در کشورهای مردم سالار دنیا مسئولیت کلیدی در تدوین و اجرای سیاست های بهینه در توسعه  ملی و منطقه‌ای دارد ،گفت: جایگاه مجلس شورای اسلامی قانونگذاری  و نظارت بوده و  اختیارات گسترده نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی تضمینی برای طراحی و پیاده سازی قوانین و برنامه‌های اجرایی است .
 
استاندارگیلان با بیان اینکه مجلس قدرتمند و به تعبیر مقام معظم رهبری مجلس قوی تاثیر بسزایی در توسعه، شکوفایی و بالندگی کشور دارد ،خاطرنشان کرد: مجلس قدرتمند با ایجاد ،توسعه و تحکیم مردم سالاری حاکمیت قانون را تسهیل و حفظ حقوق انسانی شهروندان را تضمین می‌کند.
 
نماینده عالی دولت در گیلان تاکید کرد: باید بکوشیم برای مشارکت حداکثری در انتخابات بسترهای لازم انجام شود.
 
دکتر زارع صیانت از آرای مردم را مصداق کامل حق الناس خواند که وظیفه اصلی و ذاتی همه عوامل برگزاری انتخابات است .
 
وی بر لزوم رعایت بی‌طرفی و پرهیز از استفاده از امکانات دولتی و هرگونه گفتار و رفتار جانبدارانه تاکید کرد و افزود: امنیت و سلامت انتخابات، دو اصل مهم است که انتظار دارم به درستی و با دقت رعایت شود.
 
استاندار گیلان تصریح کرد: تمهیدات خوبی برای تضمین سلامت و امنیت انتخابات اندیشیده شده و همه چیز مهیای برگزاری انتخاباتی باشکوه و قانون مند است.
 
دکتر زارع با بیان اینکه طی بررسی های به عمل آمده و بر اساس آمارهای موجود ،میزان مشارکت مردم در استان گیلان در بیشتر دوره ها از میانگین کشوری بالاتر بوده است، گفت: از اینرو باید برای حفظ این موفقیت تلاش کنیم .
 
استاندار گیلان به مدیران دستگاه های اجرایی تکلیف کرد حسب درخواست فرمانداران، نیروی انسانی و تجهیزات لازم را در اختیار عوامل اجرایی انتخابات قرار دهند .
 
نماینده عالی دولت در گیلان به اجرای طرح ملی مسکن در استان اشاره کرد و افزود: انتظار دارم با تلاش و همکاری دستگاه های مرتبط از جمله بانک مسکن، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و اداره کل راه و شهرسازی، از استان های پیشرو در اجرای این طرح باشیم.
 
وی از مدیران دستگاه های اجرایی خواست تا با معرفی زمین های با قابلیت مسکونی مازاد خود در جهت اجرای هرچه بهتر طرح ملی مسکن کوشا باشند .
 
استاندار گیلان همچنین به ثبت جهانی جنگل های هیرکانی اشاره و تصریح کرد: ثبت این منابع ارزشمند طبیعی علاوه بر صیانت از این عرصه جنگلی ،در راستای تحقق توسعه پایدار و حفظ محیط زیست است و زمینه حضور گردشگران خارجی بیشتری را در استان‌های شمالی به ویژه گیلان فراهم می سازد.
 
وی به اقدامات انجام شده برای ثبت جهانی چادرشب بافی قاسم آباد شهرستان رودسر اشاره کرد و گفت:  به یقین این رویداد فرهنگی در جذب گردشگران داخلی و خارجی و انتقال میراث کهن این دیار به نسل های آتی نقشی تاثیرگذار است.
 
دکتر زارع بر لزوم توجه بیشتر به موضوع ثبت جهانی ماسوله به عنوان اثر ارزشمند معماری  و فرهنگی گیلان نیز تاکید کرد.
 
استاندار گیلان با اشاره به در پیش بودن عیدنوروز و افزایش شمار گردشگران ورودی به استان، بر لزوم فراهم سازی امکانات کافی در بخش های مرتبط و  نیز مشارکت جویی از دیگر بخش ها به ویژه تشکل های مردم نهاد تاکید کرد.
 
وی از دستگاه های نظارتی به ویژه تعزیرات حکومتی خواست تا به صورت مستمر به بررسی بازار و کنترل قیمت ها و نظارت در حوزه های مختلف بپردازد.
 
استاندار گیلان به مدیران دولتی تاکید کرد تا برای تکریم مردم و اجرای وظایف در برابر ارباب رجوع تلاش بیشتری کنند و ضمن توجه به قوانین ، مقررات و دستورالعمل ها با استفاده بهینه از اختیارات و منابع مادی و معنوی ، در راستای حل مشکلات مردم اقدام نمایند.
 
وی چابکی ، چالاکی ، کیفیت انجام امور ، سرعت عمل و هماهنگی را ضرورتی در مسیر اجرای وظایف مدیران دانست و اظهار داشت: در ابتدای حضورم به عنوان استاندار درگیلان ، سعی کردم نسبت به میزان توانمندی مدیران پیش داوری نداشته باشم و قضاوتی نکردم و پس از گذشت چند ماه و ارزیابی دقیق از عملکرد آنها باید اعلام کنم که برخی مدیران عملکرد خوب، شایسته تشویق و قابل حمایت دارند اما برخی در سطح متوسط هستند .
 
وی با بیان اینکه به این دسته از مدیران فرصت داده می شود تا عملکرد خود را بهبود بخشند و رضایت مردم را بدست آورند، گفت: تعدادی از مدیران نیز متاسفانه عملکرد ضعیفی داشته اند که در مورد آنها تصمیمات لازم اتخاذ شده و می شود و قطعا در آینده در جمع مدیران استان نخواهند بود.

منبع : گیلان 24

برچسب ها : انتخابات استاندار حضور مردم

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است