مصاحبه اختصاصی با سردارسرافراز نظرعلی علیزاده:

نماینده نباید خدمات را به نام خود و مشکلات را به نام نظام و دولت بنویسد

درجریان فعالیت های تبلیغات انتخاباتی " به راحتی دروغ می گویند، فریب می دهند، کلک می زنند، پست ها را تقسیم می کنند، تهدید می کنند، پول هزینه می کنند، بیائیم واقعا دست رد به سینه این ها بزنیم و برویم در فضایی سالم با فکر و تصمیم خودمان افراد صالح را بشناسیم و انتخاب کنیم. چنین مجلسی در طراز انقلاب اسلامی خواهد بود.


بغض نهفته ملت باید آزاد شود
هیچ یک از فرزندانم شغل و منصب دولتی ندارند
نماینده نباید خدمات را به نام خود و مشکلات را به نام نظام و دولت بنویسد
 
 
در آستانه یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی مدیر نشریه ی منطقه ای واکنش و شبکه خبری ، تحلیلی گیلان 24  مصاحبه ای اختصاصی با سردار سرافراز نظر علی علیزاده انجام داده است که متن کامل این مصاحبه برای شفاف سازی فضای انتخابات و تنویر افکار عمومی به آگاهی شما عزیزان می رسد.
س: با سپاس از فرصتی که در اختیار بنده قرار دادید، در ابتدای این گفت و گوی صمیمی کمی از سوابق خدمتی و مسئولیت هایتان بفرمائید.
ج: با شروع نهضت امام و آغاز انقلاب اسلامی در سال 1341 توسط حضرت امام " ره" متولد شدم، با پیروزی انقلاب اسلامی از هنرستان فنی شهید قاسمی رودسر فارغ التحصیل و با شروع جنگ تحمیلی وارد سپاه پاسداران شدم.
31 سال در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خدمت کردم  و در طول این سالها از 16 شهرستان استان گیلان در 10 شهرستان فرمانده سپاه بودم ، سپس درمرکز استان معاون هماهنگی سپاه ، جانشین سپاه منطقه ، فرمانده سپاه منطقه گیلان و بخش آخر با ادغام سپاه گیلان با لشگر16 قدس به عنوان جانشین فرماندهی سپاه قدس گیلان منصوب شدم.
در سال 1390  بازنشسته و بعد از آن یک دوره برای انتخابات مجلس شورای اسلامی در شهرستان رشت شرکت کرده و نفر چهارم شدم " شهرستان رشت سه نماینده در مجلس شورای اسلامی دارد"، سپس در مرکز استان با تشکیل مجمع عالی بسیج استان ، رئیس این مجمع انتخاب و در کنار آن دبیرکل کانون اندیشه ورزی سپاه پاسداران عهده دار شدم. در دوره تولید آیت الله  سید ابراهیم رئیسی درآستان قدس رضوی بعنوان نماینده استان قدس رضوی انتخاب که دو سال در این عرصه همکاری ادامه داشته و دفتر آستان قدس در گیلان را راه اندازی کردم.
 
س: چند فرزند دارید و در چه مشاغل و مسئولیت هایی هستند؟
 
ج: سه پسر دارم که هیچ کدام در سازمان های دولتی و نهادها اشتغال نداشته و شغل آزاد دارند ، چرا که هم خودشان انگیزه ای برای کارهای دولتی نداشتند و هم من دوست داشتم روی پای خودشان باشند.
 
س: به امید انتخاب شایسته شما در انتخابات دوم اسفند ماه مجلس، مهم ترین اولویت های شما برای شهرستان های رودسر و املش چیست.؟
 
ج: در بخش اولویت هایم ، آنچه امروز شاهدیم این است که مردم دچار فشار اقتصادی زیادی هستند و لذا اقشار کم در آمد بیشترین آسیب را متحمل می شوند.
این شرایط  به یک بغض نهفته در درون جامعه  تبدیل شده است و متاسفانه آنگونه که باید به نیازهای مردم پاسخ داده می شد، پاسخ داده نشد، از این رو نگاه اول من توجه به محرومین و نیازمندان در حوزه های درمان، مسکن، ازدواج و... خواهد بود.
در نگاه بعدی از آنجا که شهرستان های رودسر و املش دارای توانمندی ها و پتانسیل های بلقوه ی فراوانی هستند،  نیروهای فوق العاده و مزیت های زیادی داریم که تاکنون نتوانستیم از این نیروها ، مزیت ها و ظرفیت های استفاده کنیم. به عنوان کاندیدای مجلس یازدهم  و براساس برنامه ریزی های مدون دومین اولویت من جلوگیری از پراکندگی میان نیروهای انقلاب اعم از نخبگان و مردم منطقه است و اینکه میان همه نیروها و نخبگان هماهنگی و وحدت موثری شکل بگیرند و در راستای این انسجام همه امکانات برای تقویت پر شتاب عرصه های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و هنری، ورزشی جذب شود.
اعتقاد راسخ دارم  طبق برنامه باید بتوانیم مشکلات کنونی را رفع کنیم و آن بخش که وظیفه نظارتی نمایندگی است و متاسفانه تعطیل شده است به سرعت احیا شود. متاسفانه مجلس ما نقش نظارتی خود را نه تنها ایفا نکرده بلکه اساسا تبدیل شده به نقطه ای که نمایندگان ما به جای آنکه از آن نقطه بهره درست ببرند  سوء استفاده می شود.  حیرت انگیز تر آنکه نماینده ها جای خود را با دستگاه های اجرایی عوض کرده اند و عملا دستگاه های اجرایی بدون نظر نمایندگان هیچ کار و اقدامی نمی توانند انجام دهند. پروژه ای اجرا شده و برای شروع و پایان آن باید و حتما نماینده حضور داشته و عکس یادگاری بگیرند.
همه کارهایی که انجام می شود برای اینکه خودشان را در دل مردم جا کنند، به اسم نماینده تمام می شود و همه ضعف ها به پای نظام گرفته می شود و این ظلم و جفا به نظام است. همه ی چیزهایی که داریم متعلق به این نظام و شهداست.
نباید کاری که دولتمردان انجام داده اند را به نفع خودمان مصادره کنیم و بگوئیم که کمبودها مربوط به نظام ، بیت المال، دولت و مال مردم بوده و موفقیت ها مال ما هست که این نوع عملکرد انصاف نیست.
امثال سردار شهید حاج قاسم سلیمانی همه هیمنه ، زندگی اش ، وقتش و آمال و آرزوها را کف دستش گرفت و به دنبال این بود که آرمانهای انقلاب اسلامی را محقق کند.
سردار علیزاده تصریح کرد:  در سالهای پیروزی انقلاب اسلامی مشکلات بزرگی در کشور از سر راه برداشته ایم که تصور می شد امکان رفع و حل آنها وجود ندارد و مشکل اقتصادی ، مشکلی نیست که نتوانیم آن را حل کنیم.  
به اظهار این کاندیدای  یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، مقداری از مشکلات اقتصادی به تحریم ها مربوط است و یک مقدار بیشتری  به سوء تدبیرها و عدم استقاده از امکانات و بی خیالی مدیران، مسئولین ، نمایندگان بر می گردد و یک بخشی هم مربوط به استفاده های شخصی مدیران و نمایندگان است.
به همین منظور، قطعا یکی از اولویت های من این است که این بغض نهفته ملت باید آزاد شده و در خدمت مردم و شهرستان قرار گیرد.
 
س: نظر به اینکه حوزه انتخابیه رودسر و املش منطقه ای کشاورزی است، آیا جنابعالی توسعه بخش صنعت را در این منطقه توصیه می کنید.؟
 
ج: مساله صنعت غصه ی بی پایانی برای مردم ماست که متاسفانه شکل گرفته است.
دهه اول انقلاب سیاست توسعه استان گیلان را محور کشاورزی اعلام کردند " ان زمان که دلار هفت هزار تومان بود" ، اعتبارها به سمت استانهای دیگر سوق داده شد و آنها صنعتی شدند و محور شمال کشاورزی شد و امروز که نگاه می کنیم در کشاورزی ما اتفاقی نیفتاد و حتی به همان کشاورزی صنعتی با کمی توجه و در کنار آن به صنعت کشاورزی که به هم وابسته اند، قبل و حین و بعد هم توجهی نشد.
محصولاتی مثل برنج، مرکبات، چای ، فندق، گل و گیاه ، داروهای گیاهی، گل گاوزبان، دامداری سنتی و صنعتی  داریم و واقعا اگر توجه به این پتانسیل ها بشود بخش زیادی آورده اقتصادی خواهیم داشت و هم آنکه زمینه اشتغال زیادی فراهم می شود.
سردار علیزاده متذکر شد: قطعا یکی از محورهایی که لازم  است دنبال شده و مشکل مردم حوزه انتخابیه حل شود و اگر به جای یک کارخانه ، چهارخانه افشره پرتقال داشتیم در فصل برداشت محصول مردم ما این همه دچار مشکلات نشده  و با فروش اجباری و ارزان تولیدشان زیان فراوان نمی دیدند.
 
س: برای انتخابات روز دوم اسفند چه توصیه و سفارشی به ملت شریف ایران و منطقه دارید.؟
 
ج: اولا مردم پای صندوق های رای حضور پیدا کنند و خواهشم از همه این است که اگر دچار مشکلات و نگرانی هستید با دید کلی به جای نگاه  به کاندیداها برای قرآن ،  ولایت، به خاطر نظام ، اسلام و برای شهر و شهرستان و کشورمان در انتخابات حضوری گسترده داشته باشیم، زیرا اگر ما نیائیم دیگرانی برای ما تصمیم می گیرند لذا از حقی که داریم به درستی و به شایستگی استفاده کنیم.
سردار علیزاده در پایان عنوان کرد: اگر خوب انتخاب کنیم به نفع خودمان است و به این جوسازی ها در داخل و خارج از کشور و آفت های انتخاباتی که  صورت می گیرد توجه نداشته باشیم. درجریان فعالیت های تبلیغات انتخاباتی " دروغ می گویند، فریب می دهند، کلک می زنند، پست ها را تقسیم می کنند، تهدید می کنند، پول هزینه می کنند، بیائیم واقعا دست رد به سینه این ها بزنیم و برویم سالم با فکر و تصمیم خودمان افراد صالح را بشناسیم و انتخاب کنیم و انشاء الله دوم اسفند ماه یک حماسه بزرگ در کشورمان شکل بگیرد و نتیجه آن مجلسی انقلابی در شان ملت ما باشد.
"لطفا بازنشر فرمایید"
 

منبع : گیلان 24

برچسب ها : انتخابات مجلس سردار علیزاده نمایندگان دولت نظام سپاه مشکلات مردم

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است