پولهای کثیف برای تصمیمات تمیز!؟!

اگر بتوان با یک پارچه بسیار کثیف شیشه یا سطحی را به خوبی تمیز کرد، بی تردید با پولهای کثیف که برخی از راههای نادرست کسب کرده و آن را در مسیر رقابت های انتخاباتی هزینه می کنند، می توان قوانین و تصمیم های تمیز، متقن، کارآمد در خانه ملت وضع کرد.


به قلم: مجید محمدپور- استاد علوم ارتباطات
 
قوانینی که منافع آحاد جامعه در آن باشد و مردم در چارچوب همین قوانین به آرامش اقتصادی، سیاسی، اجتماعی، فرهنگی دست یابند.!
مقصود از واژه پول در این تحلیل تنها وجه رایج کشور که البته طی سه سال اخیر بسیار کم ارزش شده، نیست بلکه هر اقدامی که افکار عمومی را به این سمت و سو جهت دهد و فضا را آلوده و بعضا متشنج سازد، پول کثیف نامیده می شود.
همین امروز 28 بهمن ماه " تنها سه روز مانده به انتخابات دوم اسفند  رئیس پلیس راهور گیلان در رادیوی استان اعلام کرد، در یکی از شهرستان های استان یکی از داوطلب های نمایندگی مجلس یازدهم با ایجاد یک تصادف ساختگی در یک خیابان پر تردد و اجتماع مردم در این محل تلاش کرد تا از صحنه سازی تصنعی برای تبلیغات به نفع خود  استفاده کنند.  به اظهار وی ،  پلیس این تصادف ساختگی را تشخیص داد و جلوی اقدام کثیف این کاندیدا را گرفت، اما این حرکت در نوع هزینه کردن پول کثیف برای مقصدی تمیز است که ممکن نخواهد بود.
نامزد انتخاباتی که در جریان تبلیغات مجاز انتخاباتی کار حرام انجام می دهد و با صحنه سازی و فریب افکار عمومی سعی در جمع کردن رای دارد، فردا روزی که یکی ازصندلیهای سبز بهارستان را اشغال کند به نظر شما برای مردم این سامان دلسوز خواهد بود.؟ آیا چنین نماینده ای در اندیشه منافع عمومی خواهد بود و برای قانون گذاری وقت صرف می کند.؟
دیروز هم در یک  محفلی یکی از حامیان یک داوطلب نمایندگی اظهار می کرد: فلان نماینده مجلس در منطقه شمال که این دوره هم برای تبلیغات  هزینه های میلیاردی به خصوص برای خرید رای کرده ، در دوران حضورش در مجلس هر پروژه عمرانی که باید در حوزه انتخابیه اش انجام می شد" بودجه اجرای طرح هر قدر بود" تا بیست درصد را از مجری دریافت می کرد و با لابی ها و رایزنی ها در تهران راه را برای پیمانکار هموار می کرد.
در شرق گیلان هم طرفداران یک نامزد انتخابات در ستادش اعلام می کردند، یکی از نماینده های فعلی که باز هم  داوطلب مجلس شده است به تناسب اینکه رای دهنده روستایی یا شهری، بی سواد یا با سواد باشد بین 50 تا 200 هزار تومان برای خرید هر رای پرداخت می کند. البته خود کاندیدا این کار را انجام نمی دهد بلکه کسانی که در اطرافش هستند این پولهای میلیاردی را با کمال میل می پردازند و بعد در دوره مجلس امتیازهای دریافت می کنند که صدها برابر این هزینه کردها می ارزد.؟
فرض بر اینکه این اخبار و اطلاعات درست نباشد و عده ای می خواهند رقیب را تخریب کنند، اما مردمی که پول دریافت کردند یا امتیازهایی اخذ کرده اند که دروغ نمی گویند و پرسش از این گروه از داوطلبان نمایندگی مجلس این است که  با چه جسارت و رویی وارد خانه قانون گذاری ملت می شوند.
با چه رویی با دستمالی بسیار کثیف و چرک می خواهند شرایط  را شفاف وعدالت اجتماعی و اقتصادی برقرار کرده و قوانینی را طرح و تصویب کنند که به نفع محرومان و پابرهنگان و به فرمایش امام " ره" صاحبان اصلی انقلاب باشد.
به راستی چرا این افراد از اظهار نظرهای شفاف مردم در رسانه ها که به اوج خود رسیده، شرم نمی کنند و در کشوری به مردمی خیانت و ظلم روا می دارند که فرزندان و همه هستی شان را به پای انقلاب ریخته اند و باز هم هوشیارانه در صحنه حضوری حماسی دارند.
سخنی با رای دهندگان......
مردم ما که این سالهای اخیر روزهای سختی در عرصه اقتصادی و پیامد آن در حوزه های اجتماعی ، فرهنگی و هنری و ورزشی  سپری می کنند بعد از 41 سال برای یکبار هم که شده ، این بار در روز جمعه دوم اسفند ماه با مطالعه ، جستجو، دقت و تفکر افرادی را انتخاب کنند که به معنای واقعی شجاع، پاک، متعهد، قانون شناس، مردم دوست و متدین باشند. افرادی را در این دوره انتخاب می کنید ، انشاأ الله سلیم النفس  و در همه ابعاد وجودی کارآمد بوده و دوم اینکه اثرات حضور و تلاش های سالم و بدون چشمداشت شان را هر روز و هر هفته شاهد باشید.
مردم عزیز و فهیم ایران زمین – شما را به خدای یگانه  این بار دیگر فقط  به شعارهای داوطلبان توجه نکنید یا فقط به تیپ و قیافه دقت نداشته باشید که اینها آفت های انتخابات هستند ، بلکه به زندگی و عملکرد و خانواده و در صدر آنها برنامه کاندیداها توجه داشته و اینکه داوطلب برنامه ای برای مجلس  و قانون گذاری داشته و وسعت دید او به وسعت ایران باشد.  داوطلبی که ظاهر خود را آراسته کرده یا با نمادهای مذهبی ظاهری مردمی فریبی می کند اماعملش چیز دیگری است ،  سطح و اندازه اش به قدر آسفالت یک راه  روستایی است و یا پول فراوان و اغلب کثیف خرج کرده و  شایعه سازی و تخریب می کند.... هرگز فرد مورد اعتمادی نیست حتی اگر برادر و خواهر  شما باشد.
به کسی رای بدهیم که به اصطلاح سر سفره پدر و مادرش بزرگ شده ، درد مردم را درد خود بداند، پرانرژی  و اهل مطالعه و تحصیلکرده باشد، دغدغه شرایط کنونی کشور را داشته و شجاعانه در هر مجلس  و محفلی شفاف سازی کرده و از هر گونه رانت خواری، رشوه، تبعیض،  جناح بازی و نگاه قومی و قبیله ای پرهیز کند.
به کسی رای بدهید و بدهیم که سخن و عملش با هم تناسب داشته باشد و بتوان چهار سال سرنوشت کشور را به وی سپرد.  
نمایندگان شجاع و آگاه و متعهد بدون تردید دولتی با همین طراز " در طراز انقلاب و آرمان های نظام اسلامی " انتخاب می کنند و مردم می توانند از وجود چنین مجلس و دولتی در همه ابعاد بهره مند باشد.
به امید روزهای بهتر بعد از انتخابات 2 اسفند ماه 1398
 

منبع : گیلان 24

برچسب ها : مجلس انتخابات پولهای کثیف

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است