بارش برف شدید در گیلان جریان دارد

شبکه خبری گیلان 24 و نشریه ی منطقه ای واکنش: بارش برف شدید مداوم که از اولین ساعات بامداد امروز دوشنبه 21بهمن ماه آغاز شده، با شدت ادامه دارد.

گرچه آموزش و پرورش استان صبح امروز در اطلاعیه ای مدارس پیش دبستانی و دبستانی را تعطیل اعلام کرد، اما شدت بارش ها به خصوص در غرب و مرکز استان به حدی است که دانشگاه ها و مدارس به علت عدم حضور دانشجو، دانش آموز و استاد تعطیل شد.
هم اکنون رفت و آمد در رشت مرکز استان گیلان که تا 15 سانتی متر برف را شاهد است به کندی انجام می شود و همه دستگاه های اجرایی و گروه های امداد شهرداری ، آتش نشانی، جمعیت هلال احمر و دیگر ارگانها و نهادها در وضعیت آماده باش هستند.
نیروهای این ارگان ها و نهادها و نیز نیروهای بسیج در برخی مناطق مشغول خدمت هستند و انتظار می رود با ادامه بارش به همین صورت تا ظهر فردا ارتفاع برف به حدود یک متر هم برسد.
گزارش های دریافتی حاکی است که در حال حاضر در مسیر خلخال، ماسال  و جیرنده و ماسوله ارتفاع برف به بیش از 50 سانتی متر رسیده است.
مناطق کوهستانی در سراسر استان گیلان به خصوص در اشکورات از بسته شدن برخی راههای روستایی و قطع برق بر اثر پاره شدن سیم خبر می دهند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان گیلان  از آماده‌باش 53 اکیپ راهداری برای مقابله با بحران بارش برف در استان خبر داد و اظهار داشت: 20 راهدارخانه ثابت، 8 راهدارخانه سیار، 321 دستگاه انواع ماشین‌آلات سبک و سنگین آماده خدمات‌رسانی به مردم در بخش راه‌ها هستند.
 
محمدرضا نازک‌کار با بیان اینکه برنامه‌ریزی‌های لازم برای مقابله با بحران احتمالی بارش برف سنگین در سطح استان گیلان انجام شده است عنوان کرد: در حال حاضر و با توجه به استمرار بارش برف، بازگشایی مسیرها و رفع انسداد محورهای اصلی استان از اولویت‌های راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان محسوب می‌شود.
بارش برف با همه مشکلاتی که  برای شهروندان و روستاییان به وجود آورده است، کودکان و جوانان در حال برف بازی هستند و کشاورزان به سال زراعی پر محصول و پر برکت چشم دوخته اند. کارشناس های بهداشتی هم می گویند، این بارش ها که برای اولین بار در سالجاری شاهدیم بسیاری از بیماریها را در جامعه و آفات را در گیاهان نابود می کند
هواشناسی اعلام کرده است، بارش برف تا ظهر فردا ادامه دارد و روز چهارشنبه آسمان استان نیمه ابری تا صاف و روز پنج شنبه نیز گیلانی ها و مردم غرب مازندران شاهد وزش بادهای گرم خواهند بود . این باد گرم  به سرعت همه برف روی زمین را آب خواهد کرد..
مدیر مسئول .

منبع : گیلان 24

برچسب ها : بارش برف گیلان

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است