«شرکت سرمایه‌گذاری شهر آتیه» ، ۶بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۲:۲۸

تراموای رشت وارد فاز اجرایی شد

شبکه خبری گیلان 24 و نشریه واکنش: تراموای رشت توسط «شرکت سرمایه‌گذاری شهر آتیه» وارد فاز اجرایی می‌شود

شهردار رشت با اشاره به اینکه شهر رشت، به شهر اولین ها در کشور معروف و مشهور است گفت: قصد داریم اولین شهر کشور باشیم که کلنگ اجرایی عملیات تراموا در آن به زمین زده می شود و از شبکه حمل و نقل ریلی قطار شهری بر خوردار خواهد شد.
 
در ادامه ناصر حاج محمدی به علاقه مندی نمایندگان شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی، اعضای شورای اسلامی شهر و مساعدت های محمد باقر نوبخت معاون ریاست جمهوری در اجرای این پروژه اشاره کرد و افزود در دهه مبارک فجر کلنگ آغاز عملیات اجرایی این پروژه به زمین خواهد خورد.
 
همچنین تاکید کرد: ما قصد داریم برند اولین ها را برای شهر رشت حفظ کنیم و امیدواریم عملیات اجرایی اولین تراموای کشور هم، از رشت آغاز گردد.
 
در ادامه اسفندیار دهقانیان گفت: این آمادگی در شرکت سرمایه گذاری شهرآتیه وجود دارد که توافق حاصل شده را در اسرع وقت برای تکمیل پروژه به انجام برساند.
 
مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری شهرآتیه گفت: از آنجایی که تراموا از وسط شهر و از حساس ترین نقاط شهری می گذرد از زمان کلنگ زنی و آغاز عملیات اجرایی می بایست در کوتاهترین زمان ممکن اجرا گردد، به همین دلیل ما با تمام توان و امکانات وارد عمل خواهیم شد.
 
 دهقانیان با تشکر از حسن اعتماد شهرداری رشت به مجموعه بانک شهر و شرکت شهرآتیه و نیز برشمردن مزایای راه اندازی تراموا در کلانشهرها همچون کاهش آلودگی هوا، کاهش بار ترافیکی، صرفه جویی در مصرف انرژی و جذابیت گردشگری گفت: کنسرسیومی در این رابطه متشکل از شرکت چیلکو، شرکت سرمایه گذاری شهرآتیه و بانک شهر تشکیل گردیده و مصوبات لازم در این زمینه اخذ شده و این شرکت آمادگی دارد که پروژه تراموای رشت را با حداکثر کیفیت و در کمترین زمان ممکن اجرایی نماید.
 
در پایان این نشست تفاهمنامه همکاری بین شهرداری رشت و شرکت سرمایه گذاری شهرآتیه به امضای ناصر حاج محمدی و اسفندیار دهقانیان به امضا رسید.
 
گفتنی است شهرآتیه در سال ۱۳۸۶ با نام شرکت سرمایه گذاری فجر شمس آتیه (سهامی خاص) تاسیس شد و در سال ۱۳۸۹ به عنوان بازوی تخصصی بانک شهر در حوزه پروژه های عمران و توسعه شهری، با رویکرد ایفای نقش مسئولیت اجتماعی در راستای توسعه پایدار شهری، با عنوان شرکت سرمایه گذاری شهرآتیه (سهامی خاص) به فعالیت خود ادامه داد. سهامدار اصلی این شرکت بانک شهر بوده و در حال حاضر سرمایه شرکت بالغ بر ۱.۵۸۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال  ( یک هزار و 580 میلیارد ریال )می باشد.
 
فعالیت های شهرآتیه، در چهار دسته عمران و توسعه شهری، املاک و مستغلات، بازرگانی و تامین، و سرمایه گذاری و روابط بین الملل دسته بندی می شود.
زهرا رضائی.

منبع : گیلان 24

برچسب ها : تراموای رشت وارد فاز اجرایی شد

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است