طی مراسمی در دانشگاه آزاد رشت برگزار شد، ۲۱دی ۱۳۹۸ ساعت ۲:۴۸

جشنواره رسانه ای ابوذر گیلان در گام پنجم

شبکه خبری گیلان 24 و نشریه واکنش: پنجمین جشنواره رسانه‌ای ابوذر استان گیلان با معرفی برگزیده های رسانه ای طی مراسمی در دانشگاه آزاد رشت به کار خود پایان داد.

در این دوره از جشنواره هزار و 201 اثر در بخش‌های مختلف نظیر مصاحبه، گزارش، تیتر، یادداشت، مقاله، عکس و موشن‌گرافیک به دبیرخانه پنجمین جشنواره رسانه‌ای ابوذر گیلان ارسال‌ شد.
 
بیشترین آثار ارسالی به پنجمین جشنواره ابوذر استان گیلان به حوزه‌هایی مانند دفاع مقدس، آسیب‌های اجتماعی و دستاوردهای انقلاب اسلامی اختصاص دارد و به‌طور ویژه نیز به بیانیه گام دوم انقلاب توجه شده است
 
بیژن نوباوه فعال سیاسی و صاحب امتیاز روزنامه عصر ایرانیان در این مراسم گفت: در کنار همه مسائلی که پیرامون رسانه بیان می‌شود، رساندن پیام و آگاهی‌بخشی مهم‌ترین رسالت رسانه‌ها است و فعالان این عرصه کار بسیار ارزشمندی انجام می‌دهند.
 
این فعال رسانه‌ای با بیان اینکه عشق به‌کار، فعالان رسانه‌ای را با وجود تمام مشکلات مادی این حوزه مشتاق به ادامه کار می‌کند بیان کرد: در طول دوران دفاع مقدس که صحنه‌های دلخراش زیادی بود هرگز از کار خود پشیمان نشدم.
 
وی با اشاره به اینکه خبرنگار در جایی که همه متاثر از فضا هستند باید به دور از جو و مسلط به‌کار خود ادامه دهد گفت: تاریخ پر از حوادثی همچون ترور سردار سلیمانی است اما از ته دل می‌دانیم که شهدا جایگاه خوبی دارند و کسی که در زمان حیات خود احیاگر بود قطعاً آخرت خوبی در انتظار او است.
 
نوباوه با اشاره به‌علت جهاد رزمندگان اسلامی تصریح کرد: فرق انسان با سایر موجودات این است که می‌تواند به درجات بالا برسد و قدرت انسان به روح و افکار او است و ما باید بدانیم اکنون کجای تاریخ ایستاده‌ایم و مستکبران که قصد سلطه بر جهان را دارند چگونه هستند.
 
نماینده دوره‌های هشتم و نهم مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید دید میرزا کوچک جنگلی که هم‌اکنون بسیار محبوب است توسط چه کسانی کشته شد بیان کرد: امیرکبیر توسط خائنان داخلی و به دستور انگلیس کشته شد و این کشور در طول تاریخ با سوءاستفاده از این دو عامل دچار تحولات مختلف شد.
 
خبرنگار دوران دفاع مقدس با اشاره به علت ترور سردار سلیمانی خاطرنشان کرد: اگر دشمن نشانه‌ای از داخل نبیند نمی‌تواند نقشه‌های خود را عملی کند و بسیاری از چهره‌های مهم کشور توسط خائنان داخلی و به‌دستور سلطه جهانی کشته شدند
در شروع این مراسم رئیس سازمان بسیج رسانه گیلان گفت: یکهزار و ۲۰۱ اثر به پنجمین جشنواره رسانه ای ابوذر گیلان ارسال شد.
 
مهدی پارسا روز شنبه در حاشیه اختتامیه پنجمن جشنواره رسانه ای ابوذر در مصاحبه با خبرنگار ایرنا در رشت اظهار داشت: از تعداد آثار ارسالی به این جشنواره ، ۲۳ درصد در بخش گزارش ، ۲۱ درصد در بخش مصاحبه و ۱۴ درصد در بخش تیتر بود.
 
وی افزود: همچنین ۱۳ درصد از آثار ارایه شده در بخش یادداشت، ۱۰ درصد در بخش عکس ، ۱۱ درصد در بخش خبر ، چهار درصد در بخش سرمقاله و چهار درصد نیز در بخش تولیدات داخلی به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد.
 
سرهنگ پارسا عنوان کرد: در پایان این جشنواره نیز با رای داوران ، ۲۵ خبرنگار انتخاب و به عنوان برگزیدگان پنجمین جشنواره رسانه ای ابوذر گیلان معرفی شدند که در نهایت به منتخبین این جشنواره نیز جوایزی اهداء شد.
 
رئیس  سازمان بسیج رسانه گیلان به اهداف پنجمین جشنواره رسانه ای ابوذر گیلان اشاره و بیان کرد: این جشنواره با هدف توسعه و نهادینه کردن انقلاب اسلامی و بصیرت بخشیدن به مردم جامعه برگزار شد.
 
وی تصریح کرد، یکی از اولویت های مهم این دوره از جشنواره نیز، استفاده از تولیدات فاخر و ارزشمند داخلی و حمایت از آنان می باشد که با توجه به آثار ارسال شده و انتخاب آثار برگزیده ، کیفیت این دوره از جشنواره نسبت به دوره های گذشته از لحاظ کیفی بسیار بالاتر بود
.  .

منبع : گیلان 24

برچسب ها : جشنواره رسانه ای ابوذر گیلان در گام پنجم

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است