رسانه شناسی ، یعنی ....

درهای پایگاه " عین الاسد" را باز کنید

دولت آمریکا و شخص دونالد ترامپ هفته قبل در اولین ساعات بامداد جمعه 13 دی ماه در نزدیکی فرودگاه بغداد پایتخت عراق سردار رشید اسلام حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المندس جانشین حشدالشعبی به همراه هشت نفر از همراهان قهرمانشان را کشتند.

ااخبار منتشرشده حاکیست است ، این حمله جنایت بار به وسیله پهبادهای آمریکایی از پایگاه های عراق و کویت و با اطلاع رسانی برخی عوامل عربی انجام شد

در کمتر از یک هفته نیروهای سپاه پاسداران  براساس خواست مردم و رهبری که انتقام سخت و پاسخی متناسب را خواستار شدند، با 13 فروند موشک دوربرد همین پایگاه و با  10 فروند موشک یک پایگاه دیگر آمریکایی ها در اربیل کردستان عراق را هدف قرار دادند.
پس از این حمله محافل رسانه ای به فرمان کاخ سفید اعلام کردند : نظامیان ایران خبر این حمله را یک روز پیش تر  به مقام های عراقی اطلاع داده و آن ها  مسئولان آمریکا را مطلع کرده بودند.
دستور رسانه ای این شد که به افکار عمومی جهان اعلام شود، در این حمله هیچ نظامی آمریکایی حتی مجروح نشده و این پایگاه حساس و بزرگ قبل از حمله ایران از نیرو و تجهیزات نظامی خالی شده بود.
در این پایگاه 6 در 8 کیلومتری " در مجموع حدود 50 کیلومتر" چند هزار نیروی نظامی ، دهها فروند پهباد پیشرفته، دستگاه های مدرن شناسایی، بالگردهای مجهز و هواپیمای جنگنده مستقر بود  
همزمان با فضا سازی های تعمدی رسانه های غربی و بیش از آنها رسانه ای ماهواره ای فارسی زبان که به اصطلاح کارشناس های سیاسی و نظامی با ابراز نظرهای  خاص و توصیه شده خودشان را " جر می دادند" به افکار عمومی القاء کردند که  حمله ایران کاملا بی اثر بوده اما بلافاصله یک خبرنگار آمریکایی از کشته شدن 170 نظامی خبر داد .
پیامد آن روزنامه صهیونیستی هاآرتص بلافاصله اعلام کرد، 224 نظامی مجروح آمریکا یی با هواپیما ازپایگاه عین الاسد به بیمارستان های تل آویو منتقل شدند.
به فرمان دولت آمریکا و پنتاگون این خبرها فورا از صفحات رسانه های آمریکایی و صهیونیستی بر داشته شد و ترامپ هم در یک شوی تلویزیونی گفت: ایران حمله خود را حساب شده انجام داد و هیچ نظامی آیالات متحده آمریکا حتی صدمه ندیده است.
وی این را هم تصریح کرد که ، وزیر خارجه ایران اعلام کرده است حملات انتقامی تمام شده  و دیگر حمله ای از سوی ایران انجام نمی شود. البته برخی مسئولان ایران از جمله دکتر ظریف اعلام کردند، در پاسخ به جنایت بی منطق دولت  آمریکا ایران به پایگاه های آنها در عراق حمله  و ضربات مهلکی وارد کرده و  توقف شلیک موشک های بیشتر برای جلوگیری از وقوع یک جنگ تمام عیار تمام است. هر دو طرف این شرایط را پذیرفتند اگر چه مقام معظم رهبری در قم  گفتند، این حمله نیروهای سپاه تنها یک سیلی بود و اقدام اصلی برای پاسخ محکم به جنایت آمریکایی ها این است که نظامیان ایالات متحده باید منطقه خاورمیانه را برای همیشه ترک کنند.
اکنون پرسش این است که اگر به اظهار مقام های سیاسی و نظامی آمریکا و در راس آنها ترامپ و رسانه های غربی و البته در صدر شان شبکه های ماهواره ای فارسی زیان  که تلاش دارند دل آمریکایی ها  را به هر شکل ممکن خشنود نگه دارند- کاخ سفید اجازه دهد ، خبرنگاران ایرانی خیر بلکه خبرنگاران  آمریکایی به خصوص رسانه های منتقد دولت ترامپ از این پایگاه دیدن ، فیلم و عکس و گزارش تهیه کنند. اگر چه  بیش از یک هفته  از حمله ایران به پایگاه عین الاسد می گذرد اما دولت آمریکا بگذارد خبرنگاران از این پایگاه دیدن کنند و اگر همه چیز سالم و همه نیروهای نظامی سالم بودند، حق با آنهاست.
رسانه شناسی در داخل کشور یعنی آنکه مردم  که مردمی هوشیار هستند  و این هوشمندی را در مراسم تشییع جنازه سردار سلیمانی درچند ین شهر نشان دادند، به این نکته توجه کنند ، چرا آمریکا به هیچ رسانه و مراکز تحقیقاتی بین المللی اجازه نمی دهد به چند کیلومتری این پایگاه نزدیک شوند. 
رسانه شناسی یعنی آنکه مردم ما اخبار درست و دقیق را از رسانه های معتبر ایران مانند صدا و سیما، خبرگزاری های رسمی ، نشریات دارای مجوز رسمی  دنبال کنند " به فضای مجازی اعتباری نیست" و به سخنان امثال دونالد ترامپ توجهی نداشته باشند. تردیدی نیست در پایگاه عین الاسد حتی اگر به فرض بیش از یک هزار نفر کشته شده باشند ، رئیس دولت آمریکا آن را صفر اعلام می کند زیرا انتخابات ریاست جمهوری را پیش رو دارد و نمی خواهد بازنده رقابت انتخابات باشد، گر چه بسیار بعید است در این دوره مردم آمریکا از چنین شخصی  استقبال کنند
به نظر می رسد بعد از انتخابات ریاست جمهوری اطلاعات دقیق تری از حمله ایران به عین الاسد رسانه ای شود به خصوص آنکه اگر ترامپ رای نیاورد که به نظر می رسد چنین باشد..
مدیر مسول - دی ماه 1398

منبع : گیلان 24

برچسب ها : درهای پایگاه " عین الاسد" را باز کنید

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است