نماینده ولی‌فقیه در گیلان، ۱۷دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۵

صاحبنظران در حل مشکلات مشارکت داده شوند

شبکه خبری گیلان 24 و نشریه واکنش: نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان گفت: بسیاری از مشکلات استان گیلان به‌دلیل بی‌توجهی به افکار و اندیشه‌های همه صاحب‌نظران است.

آیت‌الله رسول فلاحتی امروز در چهارمین همایش ائمه جمعه استان در سال 98 در دانشگاه گیلان با بیان اینکه اگر کسی خداوند را خالصانه عبادت کند بهترین مصلحت‌ها برای او درنظر گرفته می‌شود اظهار داشت: پیشرفت و رفع محرومیت در مناطق مختلف با تبادل اندیشه و همکاری متقابل حوزویان و دانشگاهیان امکان‌پذیر است.
 
نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان برگزاری نشست میان اهالی حوزه و دانشگاه را به‌شرط داشتن خروجی مناسب مفید دانست و گفت: مدیران اجرایی باید برای در پیاده کردن برنامه‌های خود به مشورت و نظرات اهالی علم و دانشگاهیان و حوزویان اهمیت دهند و از آنها بهره گیرند.
 
وی با اشاره به اینکه اهالی حوزه، دانشگاه و ائمه جماعات می‌توانند در حل مسائل زیست محیطی، فرهنگی و سیاسی مؤثر باشند و راهکار ارائه دهند تصریح کرد: یکی از آثار منفی در برنامه‌های اجرایی کشور تک‌روی است و طبق بررسی‌ها دریافتیم که 30 مورد از مشکلات استان گیلان به‌علت تک‌روی و متحد نبودن مسئولان است.
 
امام جمعه رشت با تاکید بر اینکه اگر مسئولان از نظرات افراد مختلف در حل مسائل و مشکلات استفاده کنند بسیاری از گرفتاری‌های استان برطرف می‌شود خاطرنشان کرد: بسیاری از ریزش‌ها و مشکلات استان گیلان به‌دلیل بی‌توجهی به افکار و اندیشه‌های همه صاحب‌نظران است.
 
رئیس ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان گیلان با درخواست از همه مسئولان استان برای استفاده از راهکارهای حوزویان و دانشگاهیان برای حل مشکلات بیان کرد: یکی از برکات انقلاب اسلامی برای حوزه و دانشگاه رسیدن این دو نهاد مهم و اثرگذار به درک متقابل از یکدیگر بوده است.
 
آیت‌الله فلاحتی با اشاره به اینکه خروج نیروهای آمریکایی از عراق یعنی آنکه به نیمی از اهداف خود در جهت انتقام سخت رسیده‌ایم عنوان داشت: مصوبه اخراج نیروهای آمریکایی در مجلس عراق یک دستاورد بزرگ است و باید انتقام خون سردار شهید سلیمانی را قاطعانه از این متجاوزان بگیریم.
 
امام جمعه رشت با تاکید بر اینکه روسای دانشگاه‌ها باید با ائمه شهرستان‌ها روابط مستمر داشته باشند افزود: یکی از موضوعاتی که باید در شورای فرهنگ عمومی شهرستان‌ها مطرح شود موضوع عفاف و حجاب است و بهره‌گیری از نظرات حوزویان و دانشگاهیان در این رابطه مهم و تاثیرگذار است.
 
وی با بیان اینکه ائمه جماعات در زمینه انتخابات نقش پدرانه دارند و نباید با داوطلبان مجلس ارتباط داشته باشند ابراز داشت: همچنین ائمه جماعات باید برای حل مسائل محیط زیستی استان گیلان اقدامات جدی‌تری انجام دهند و جوانان خلاق و اندیشمند را به پارک‌های علم و فناوری معرفی کنند تا از استعداد آنان استفاده شود.
 
نماینده ولی‌فقیه در گیلان با اشاره به وجود زمین خواران، جنگل خواران و دریاخواران در استان خاطرنشان کرد: اگر سرمایه‌گذاران قصد ورود به عرصه تولید را دارند اشکالی ندارد اما برخی دنبال سوء استفاده هستند لذا ائمه جمعه باید پس از مشاهده زمین‌خواران، کوه‌خواران و دریاخواران فساد آنان را علنی بگویند.

منبع : گیلان 24

برچسب ها : صاحبنظران در حل مشکلات مشارکت داده شوند

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است