یادداشت روز،

آمریکا ناجوانمردانه شکارچی داعش را شهید کرد

سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی چهره ای فرا جناحی و فراملی شخصیتی بود که تحمل حضورش برای آمریکایی ها و نوکران منطقه ای اش دیگر ممکن نبود و همه دست به دست دادند تا به فرمان نابخردانه دونالد ترامپ به شهادت برسد.

 سردار قلب ها در سراسر منطقه ی خاورمیانه و کشورهای ستمدیده و عقب نگه داشته شده به گواه سخنان مردم این مناطق چهره ای دوست داشتنی، مردمی و دشمن استعمار و استثمار و ضد ضعیف کشی بود ، اما هرگز خودش مظلوم نبود.
رئیس دولت آمریکا به دروغ مدعی است ، سردار سلیمانی قصد داشت در یک اقدام نظامی تعدادی آمریکایی را بکشد و این اقدام مشخص بود اما هیچ سند و مدرک و حتی نشانه ای ارائه نکرد.!
ترامپ می گوید: ما یعنی  آمریکایی ها " داعش را نابود کرده و البغدادی را کشتند!! در حالی نمی گوید، در جریان تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا خودش بارها تکرار کرد که القاعده و داعش توسط دولت آمریکا و مشخصا به دست هیلاری کلینتون و اوباما تاسیس و تقویت شدند " فیلم و مستندات این اظهارات در اینترنت موجود است. این فرد بی منطق با همه اظهارات و مواضع تند و قلدر مآبانه  با وجود این جنایت باز هم ایران را تهدید می کند و می گوید، آمریکا بزرگترین ارتش جهان را دارد.
ترامپ و وزیر خارجه بی منطق ، گستاخ و ضد ایرانی اش  در مصاحبه های خود می گویند، قاسم سلیمانی تروریست بود و ما  چند سالی آنها را تحت نظر داشتیم و چون جان آمریکایی های را تهدید می کرد، او و همراهانش را کشتیم.!! اظهاراتی به سرعت از سوی کارشناس های سیاسی و نظامی رد شد  به خصوص آنکه این عملیات در خاک کشوری دیگر هیچ توجیه ندارد. آنها به درستی می دانستند که سردار سپهبد سلیمانی سالهای پس از جنگ تحمیلی در منطقه گروه های مردم را تقویت و علیه تجاوز و زورگویی ها آماده می کرد و مهم تر آنکه دشمن صد درصد گروه های تروریست و جنایتکاران بود.
مسعود بازرانی در خاطراتش اظهار می دارد، وقتی نیروهای انبوه داعشی به مرکز کردستان عراق رسیده و اربیل درحال سقوط بود، او در تماس های از آمریکا، فرانسه، آلمان،عربستان و دیگران در خواست کمک کرد اما همه آنها پاسخ رد دادند. کشورهایی که انبارهای بی شمار انواع سلاح در اختیار داشته و دارند حتی حاضر نشدند به مردم کردستان کمک تسلیحاتی کنند. در این میان او با مقام های ایرانی تماس گرفت و گفتند با سردار سلیمانی صحبت کنید. بازرانی تصریح می کند: غروب روزی که اربیل در حال سقوط بود با سردار سلیمانی تماس گرفتم، به من گفت امشب شهر  را حفاظت کنید و فردا صبح با 50 نیروی کارشناس زبده وارد کردستان شده و با برنامه ریزی نیروهای کرد در کمتر از 24 ساعت داعشی های جنایتکار تلافی سنگین داده و عقب رانده شدند.
سردار سبهبد شهید حاج قاسم در روزهای پایانی تابستان شاید سه قبل در بخش شلمان شهرستان لنگرود استان گیلان در مراسم سالگرد شهادت حسین شلمانی مشهور به حسین قمی اعلام کرد: داعش در مدت کمتر از سه ماه از صحنه جهان محو می شود. دو ماه و چند روز نگذشته بود که این قول به مردم ایران و کشورهای منطقه به خصوص عراقی ها و سوری ها تحقق یافت و داعش نابود شد.
سردار رشید اسلام که همیشه خود را سرباز ولایت می خواند، خار چشم  دولتمردان آمریکا ، پدید آورندگان داعش بود و ترامپ تحمل مانور دادن سردار دلها قاسم سلیمانی در منطقه ی  انباشته از نفت را نداشت. رئیس دولت تروریست آمریکا سرانجام فرمان داد که سردار سلیمانی ، ابومهدی مهندس و همراهانشان را درسرزمین عراق شهید کنند.
اکنون سازمان های جهانی که مدعی حقوق بشر هستند باید پاسخ دهند که چگونه دولت ادم کش آمریکا و در راس آن دوتالد ترامپ به خود اجازه می دهند با نقض حقوق سرزمینی وارد یک کشور دیگر شده و عده ای را  ترور کنند.
ایران اسلامی در این شرایط حق پاسخگویی منطقی  و دفاع از حقوق حقه فرمانده شجاع خود را دارد و تدبیر هم همین است که زمان و مکان آن مشخص نباشد که کاخ سفید نشینان در سردرگمی به سر ببرند.
چهره های ایرانی در داخل و خارج کجا هستند!؟
با شهادت سردار سلیمانی مرد قدرتمند و تاثیر گذار ایرانی  همه ایران و منطقه در کمال حیرت و شگفتی ازپاسخگویی و انتقام علیه آمریکایی ها سخن می گویند. مردم می گویند، این ترور ناجوانمردانه در خاک کشوری دیگر توجیهی ندارد. واقعیت این است که در همه کشورهای جهان وقتی یک سرباز کشته یا شهید می شود برای همه مردم و حاکمان قابل احترام است و از وی دفاع می کنند.
اکنون در کشورمان در حالی که مردم و مسئولان در یک جبهه فریاد خونخواهی سر می دهند، چهره های هنری و ورزشی و ..... با محافظه کاری و سکوتی بی معنا منتظرند ببیند در آینده چه خواهد شد. هنرپیشه ها، خواننده ها، ورزشکاران و مربیان و چهره های دیگر که برای هر چیز کوچکی وارد فضای مجازی شده، خودنمایی و اظهارنظر می کنند، از دیروز تاکنون خفه خون گرفته اند و لب نمی گشایند. این افراد خنثی و نان به نرخ روز خور حتما در میان مردم این سرزمین منفور خواهند بود و باید از این سکوت شرم کنند.
 
نقش شبکه های ماهواره ای در انحراف افکار عمومی
از بامداد روز به شهادت رساندن سردار رشید ایران و اسلام قاسم سلیمانی به نظر می رسد  از کاخ سفید بخشنامه و دستور العملی صادر شده است که براساس آن شرکت کنندگان در مصاحبه ها تلاش  کنند به موازات ایجاد ترس و وحشت در میان مردم ایران ، بگویند که آمریکا بسیار قدرتمند است و جمهوری اسلامی نباید وارد جنگی تمام عیار شوند.
این در حالی است که ایران می گوید، پاسخ این ترور بی منطق را درزمان و مکان مناسب می دهد و هرگز از وارد شدن در جنگی گسترده سخن نگفته به خصوص آنکه چنین پاسخی توسط گروه های مردمی کشورهای عراق و سوریه و لبنان و .... داده می شود.
اینکه ترامپ و پمپنو در 10 ساعت اخیر به صورت مکرر اعلام می کنند، اگر ایران اقدامی کند ، نمی گوئیم چه مقابله ای درکجا خواهیم داشت ، نشانه ی ترس و وحشت آنها است. آمریکایی ها و اروپایی در 24 ساعت اخیر شهروندان خود را از کشورهای منطقه فرا خوانده اند ، ناتو به خاطر آنکه قادر به حفاظت از نیروهای خود نیست عملیات آموزشی خود در عراق را تعطیل کرده و حتی تمرین آماده سازی تیم فوتبال آمریکا در قطر لغو و بازیکنان این تیم بر گردانده شدند که همه این ها نشان از ترس کاخ سفید از مواضع صریح و سریع ایران است.

منبع : گیلان 24

برچسب ها : آمریکا شکارچی داعش را شهید کرد

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است