آمریکا منتظر پاسخ کوبنده باشد

شهادت سردار رشید اسلام ، جهان را درشوک فرو برد

شبکه خبری گیلان 24 و نشریه ی منطقه ای واکنش: رئیس دولت آمریکا که در خودسری، بی منطقی و بی تدبیری در جهان زبانزد است امروز جمعه 13 دی ماه دست به جنایتی حیرت انگیز و ناباورانه زد.

 

 دونالد ترامپ رئیس کاخ سفید که در دوره ریاست جمهوری اش با اقدام های تشنج آفرین ، غیر منطقی و سرکش که با هیچ افساری قابل مهار نیست و  حتی ساکنان کاخ سفید آمریکا را هر روز و هر هفته دچار شگفتی  و گرفتاری های بی شماری کرده، امروز در جنایتی آشکار دستور شهادت سردار قاسم سلیمانی  و همرهانش را داد.
سرلشگر سلیمانی این سردار بزرگ و صاحب نفوذ اسلام اولین ساعت بامداد امروز در حومه فرودگاه بغداد به همراه ابو مهدی مهندس  فرمانده حشد الشعبی و هشت نفر دیگر از همراهانشان  شهید شدند..
واقعیت این است که شهادت آرزوی سردار سرلشگر سلیمانی بود و در عملکردها و سخنرانی ها ی خود بارها به این مساله تاکید کرده بود و  سرانجام به آرزویش رسید، اما ترامپ ، کاخ سفید و دولتمردان آمریکایی بدانند این جنابت بی پاسخ نمی ماند و این پاسخ ممکن است در هر نقطه از جهان به تدریج با تدبیر و نا منظم باشد..
شورای امنیت ملی ایران برای اولین بار امروز  با حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی تشکیل جلسه داد تا ابعاد این حمله را بررسی کند. همه مسئولان ایران از جمله سران قوای ، علما، چهره های سرشناس دولتی از جمله وزیر امور خارجه و نظامیان به خصوص فرماندهان سپاه پاسداران و ارتش و  بسیج اعلام کرده اند که پاسخ ایران به جنایت آمریکا بسیار سخت خواهد بود.
اکنون ضربان قلب جهان به خصوص قلب منطقه ، نظامیان آمریکایی در منطقه و فرماندهان آنها ، سردمداران  تل آویو بسیار تند می زند و همه منتظر واکنش شدید و ویرانگر ایران هستند.
سردار سلیمانی سردار نابود کننده داعش و متحد  کننده نیروهای مردمی در کشورهای همسایه ایران در عراق ، سوریه، لبنان، یمن، فلسطین و ... بود و رژیم صهیونیستی و دولت آمریکا از این نقش و تاثیر این سردار بی نظیر به شدت نگران بود و تاب تحمل زنده ماندنش را نداشت. .
در همین حال کشورهای جهان نگران اوضاع منطقه و جهان هستند و در فضای مجازی شایعاتی دال بر گسترده شدن جنگ بین ایران و آمریکا و گسترش آن به دیگر کشور و احتمال بروز جنگی بزرگ دست به دست می شود. مسئولان آمریکایی در دولت و مجلسین با ترس و نگرانی شدید به صورت مداوم  به ایران هشدار می دهند ، اگر اقدام تلافی جویانه انجام دهد واکنش واشنگتن را شاهد خواهد بود.
اکنون ایران اسلامی در شرایطی است که به هیچ وجه به رجز خوانی های مسئولان آمریکا حتی پنتاگون و ژنرالهای کهنه کار وزارت دفاع ایالات متحده توجهی ندارد و تا این جنابت را پاسخ ندهند، ساکت نخواهد نشست.
در همین حال کاخ سفید و دولت فرانسه در اطلاعیه هایی از شهروندان خود خواسته اند ضمن احتیاط و مراقبت های ویژه عراق را ترک کنند.
بسیاری از فرماندهان گروه های مردمی و نظامی منطقه از جمله سید حسن نصرالله هم اعلام کرده اند ، بعد از این جنایت هولناک آمریکا دیگر خواب راخت در منطقه نخواهد داشت و این شرایط دراز مدت خواهد بود
 
دبیرکل حزب الله لبنان در این بیانیه بر قصاص قاتلان سردار سلیمانی تاکید کرد و آن را مسئولیت همه مجاهدان راه مقاومت دانست .
سید حسن نصرالله تاکید کرد: قصاص عادلانه از قاتلان و جنایتکاران که بدترین شرارتها را در این دنیا انجام می‌دهند و مسئول خون این شهید هستند، را دنبال می کنیم و این موضوع یک امانت و مسئولیت قرار داده شده بر دوش تمامی عناصر مقاومت و مجاهدان در امتداد دنیا است.
اکنون چشم های جهان به ایران دوخته است که در برابر این جنابت هولناک چه خواهد کرد.  مردم ایران امروز جمعه به صحنه آمده و با فریادهای " مرگ بر آمریکا" حمله بالگردهای آمریکا به سردار سلیمانی و همراهان را محکوم کرد.
اکنون اروپا، روسیه و چین وارد صحنه شده و  با محکوم کردن این حمله که استقلال عراق را  نادیده گرفته ، از ایران می خواهند که خویشتن دار کند
مقتدا صدر  با آوردن نام سپاه مهدی  اعلام کرد به این گروه دستور داده  است تا آماده باشند و انتقام این کشتار را بگیرند.
گروه های کرد در عراق و ایران هم گفته اند ، انتقام خون سردار سلیمانی را می گیرند

برچسب ها : شهادت سردار رشید اسلام منطقه شوک

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است