نماینده ولی فقیه در گیلان،

انقلاب اسلامی معادلات جهان را به هم ریخت

شبکه خبری گیلان 24 و نشریه ی واکنش: نماینده ولی فقیه در گیلان در نخستین نشست ستاد برگزاری ویژه برنامه های دهه فجر گفت : انقلاب اسلامی رویداد بزرگ سیاسی قرن اخیر است که همه معادلات سیاسی ، اقتصادی و نظامی دنیا را به هم ریخت.

  

 
 
 
 آیت‌الله رسول فلاحتی امروز در نخستین نشست ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی استان گیلان با اشاره به مجاهدت‌های امام خمینی(ره) در ایجاد نهضت انقلاب اسلامی اظهار داشت: شهید «یونس رودباری» از افرادی است که در انقلاب نقش بسیار مؤثری ایفا کرد و باعث افتخار همه گیلانی‌ها است.
 
نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان برگزاری هر چه باشکوه‌تر جشن‌های مربوط به انقلاب اسلامی را علت برگزاری این جلسه عنوان کرد و بیان داشت: تبیین آرمان‌های انقلاب و ارزش‌های دینی برای جامعه و انتقال اندیشه‌های امام خمینی(ره) بسیار حائز اهمیت است.
 
وی با تأکید بر حفظ دستاوردهای انقلاب و ارزش‌هایی که امام(ره) و شهدا برای ما باقی گذاشتند خاطرنشان کرد: در حال حاضر دشمنان از طریق جنگ نرم به مبارزه با انقلاب اسلامی برخاستند که به‌‌مراتب خطرناک‌تر از جنگ نظامی و حتی هسته‌ای است.
 
امام جمعه رشت با اشاره به اینکه دشمنان از طریق جنگ نرم به‌دنبال بدبین کردن مردم نسبت به انقلاب اسلامی هستند تصریح کرد: علت دشمنی استکبار جهانی با نظام اسلامی در این است که این انقلاب توانست تمام معادلات سیاسی، اجتماعی و فرهنگی دشمنان دین خدا را نابود کند.
 
فلاحتی با بیان اینکه دشمنان انقلاب اسلامی به‌دنبال از بین بردن نشاط در کشور هستند عنوان داشت: باید برای مقابله با نقشه‌های دشمنان در جهت افزایش نشاط اجتماعی بکوشیم که حضور باشکوه و پررنگ مردم در مراسمات مربوط به دهه مبارک فجر به تحقق این امر کمک می‌کند.
 
نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با اشاره به تلاش دشمن برای زیر سؤال بردن مفاخر، ایثارگران و رزمندگان کشور خاطرنشان کرد: انتقاد سازنده برای پیشرفت انقلاب و کشور ضروری است اما باید توجه داشته باشیم که بیان نادرست نقص‌ها و مشکلات موجب سوءاستفاده دشمن می‌شود.


ارسلان زارع در نخستین جلسه ستاد دهه فجر در دفتر نماینده ولی فقیه استان، به اهمیت انقلاب اسلامی به عنوان بزرگترین رویداد سیاسی و تاریخی قرن بیستم اشاره و اظهار کرد: شکل‌گیری انقلاب اسلامی با حضور مردم، در جهت استقلال، آزادی و استقرار نظامی بر پایه اراده مردم و مبتنی بر دیدگاه توحیدی بود.
 
وی خاطرنشان کرد: برنامه‌های ایام دهه مبارک فجر، خصوصا جشن‌های سرور و شادمانی انقلاب، باید مظهر شکوه ملی و تجلی اراده مردم برای پاسداشت سالروز پیروزی انقلاب باشد.
 
استاندار گیلان گفت: تبیین و انتقال اندیشه‌ های ناب انقلاب اسلامی به نسل جوان با بهره‌گیری از جلوه های هنری و خلاقیت آنگونه که واقعیت های انقلاب از عظمت این مردم، بنیانگذار آن و بر پایه دین مبین اسلام بوده، یک ضرورت است.
 
وی افزود: در این راستا لازم است از تمامی ظرفیت‌ها برای نقش‌آفرینی و امیدافزایی مردم در این مناسبت خجسته و بزرگ بهره گیری شود.
 
زارع با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه هیچکس حق ندارد مردم را دلسرد کند و نیز بیان خدمات دولت به عنوان دستاوردهای نظام به مردم در راستای افزایش امید به انقلاب اسلامی است، گفت: در انتخاب سخنرانان به ویژه در جهت پیشگیری از آسیب ها، با توجه به قرارگرفتن در آستانه برگزاری انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، باید دقت بیشتری شود.
 
وی تصریح کرد: از ظرفیت عید انقلاب باید برای تشویق و ترغیب مردم در جهت مشارکت و حضور گسترده در انتخابات دوم اسفندماه که از رسالت ها و آرمان های انقلاب، امام راحل (ره) و شهدا بوده، به نحو شایسته استفاده کنیم.
 
استاندار گیلان افزود: انتظارم از مدیران دستگاه‌های اجرایی این است که در اجرای هرچه بهتر ویژه برنامه‌های بزرگداشت نخستین سال از طلیعه پنجمین دهه عمر انقلاب شکوهمند اسلامی، کوشش جدی کنند و به طور کامل پای کار باشند.
 
وی گفت: امیدواریم همانگونه که مردم در چهلمین سال پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی علاوه بر حضور گسترده در جشن ها و برنامه ها در روز ۲۲ بهمن نیز حماسه آفریدند، امسال هم باشکوه تر از گذشته مشارکت داشته باشند.
 
زارع به روحیه خدمتگزاری صادقانه خادمان مردم در بخش های مختلف اشاره کرد و افزود: قطعا با بهره‌گیری از ظرفیت های مختلف در جهت ارائه خدمات رایگان به مردم استفاده می شود.
 
استاندار گیلان خاطرنشان کرد: انتظارم از کمیته فرهنگی و دانشجویی این است که با خلق برنامه های جدید و نوآورانه برای کودکان، دانش آموزان و دانشجویان در جهت نشاط آفرینی گام بردارند و امیدها به آینده انقلاب را بیافزایند.
 
وی تصریح کرد: وجود همدلی و همراهی میان اقشار مختلف مردم و مسئولان، موجب پیشرفت کشور و استان می شود.
زهرا رضائی

منبع : گیلان 24

برچسب ها : دهه فجر گیلان امام جمعه رشت انقلاب اسلامی استاندار امید افزایی

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است