سرمقاله، ۱۵آذر ۱۳۹۸ ساعت ۷:۴۱

لیست ها این دوره رای دارند ؟

بررسی اوضاع و احوال کشور و اظهار نظرهای مشروح آگاهانه سیاسی ، اقتصادی و اجتماعی حکایت از آن دارد که در انتخابات دوم اسفند ماه امسال مردم به لیست ها اقبال کمتری خواهند داشت.

مجید محمدپور - مدیر مسئول
براساس این اظهارات، نظر به اینکه هر دو جناح اصولگرا و اصلاح طلب بعلاوه  اعتدالیون " ائتلاف" در سه چهار دوره قبلی مجلس و دولت نشان داده اند که مدیریت کشور به یک تحول جدی، جوان و تازه نفس در عین حال مقتدر نیاز دارد.  
به نظر می رسد، در این دوره مردم از نیروهای جوان و البته دارای طرح و برنامه استقبال بیشتری کنند و گمان می رود ، مستقلین بیش از دیگران رای خواهند داشت.
در مورد خانه ملت، متاسفانه نمایندگان در هر دو جناح نشان دادند، با وجود ثروت فراوان و متنوع در کشور که نیروی انسانی اولین آن به شما می رود و البته منابع علمی و ثروت های موجود در زمین ، دریا، هوا و منابع دیگر نتوانستند به درستی در راس امور باشند.  
به اظهار مردم و صاحب نظران سیاسی و اقتصادی مجلس در چهار سال اخیر نتوانست اوضاع و شرایط سیاسی و اقتصادی را به درستی نظارت کند، در حالی که نقش اصلی و اساسی مجلس نظارت قوی و قانون گذاری های علمی و عملی ، کارآمد و راهگشا و اجرای قوانین از سوی دولت است.
دولت یازدهم در دو سال  پس از دولت دهم با همین تیم اقتصادی نسبتا خوب عمل کرد و آمارهای مرکز آمار نشان داد در آن دوره رشد منفی چهاردرصدی اقتصاد ایران به مرز مثبت چهار رسید، اما به مرور گویی پیامد تحریم ها و بیش از آن مدیریت های جناحی  و فامیلی و بعضا ناکارآمد این امتیاز مثبت مجددا به سمت منفی رفت و آنچه شد که امروز شاهد آن هستیم و تلاش می کنیم همه را به گردن دشمنان و استکبار بیندازیم.!
درتمام شش سال گذشته مجلس به جای نظارت و دقت بیشتر بر تعامل با دولت وقت گذراند و همین امرموجب شد تا دولتی ها کمتر دغدغه شرایط اقتصاد جامعه و معیشت مردم را داشته باشند، هر چند به زعم خود تلاش های بسیاری کردند.
اکنون در آستانه انتخابات جدید مجلس شورای اسلامی  قرار داریم و مردم ایران باید با آگاهی بیش از پیش و به جای عملکرد سنتی و رای دادن های گروهی، جناحی و فامیلی به افرادی رای بدهند که اساسا متن قانون اساسی کشور را حفظ بوده و قدرت تحلیل آن را داشته باشند. کسانی که با مطالعه قوانین کشورهای پیشرفته به خصوص در حوزه اقتصادی بدانند باید ایران اسلامی اکنون به اصلاح چه قوانینی نیاز دارد و چگونه با راهکار نظارت بر دولت و عملکرد مدیران را اجرایی کنند.
مجلس ، خانه و امید ملت است و مردم نمایندگانی انتخاب می کنند تا درد شناس و درمانگر باشد. انشا ء الله مردم این بار پس از چهل سال پیروزی انقلاب  به جای توجه و رای دادن به تیپ و قیافه زیبا، تبلیغات وسیعتر، هزینه های میلیاردی  ، سفره های رنگی و امتیاز دهی ها ویژه  هم چنین  قرار گیری در لیست ها و گروه ها به افراد کارآمد، توانا، اشنا به قوانین، دردمند نسبت به مسائل جامعه و مهم تر از همه پاکدست و بی ریا رای دهند.

منبع : گیلان 24

برچسب ها : انتخابات لیست مستقل ها خانه ملت اقتصاد جامعه نظارت

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است