نماینده ولی‌فقیه در گیلان، ۱۵آذر ۱۳۹۸ ساعت ۵:۵۸

عملکرد نماینده مجلس نباید جناحی باشد

شبکه خبری گیلان 24: نماینده ولی‌فقیه در گیلان با اشاره به ویژگی‌های نمایندگان مجلس افزود: عملکرد یک نماینده مجلس در میدان عمل به صورت حزبی و جناحی نباشد و باید دارای بصیرت لازم، صاحب اندیشه و دشمن‌شناس باشد و به منویات و فرامین رهبر معظم انقلاب نیز توجه داشته باشد.

آیت‌الله رسول فلاحتی  در خطبه‌های نماز جمعه در مصلی امام خمینی(ره) رشت اظهار داشت: از جمله شرایط تنبیه در حقیقت منع و جلوگیری از خطای خطاکار است اما عده‌ای تنبیه را در ضرب و شتم و کتک می‌بینند.
 
نماینده ولی‌فقیه در گیلان با بیان اینکه تنبیه باید سنجیده و حساب‌شده باشد و اگر حدود تنبیه رعایت نشود اثر منفی در پی خواهد داشت افزود: امام علی(ع)  فرمودند که افراط در سرزنش، تنبیه و ادب در واقع میزان لجاجت شخص را بالا می‌برد و اگر حدود تنبیه رعایت نشود موجب کینه‌توزی و دشمنی شخص می‌شود.
 
آیت‌الله فلاحتی با اشاره به مناسبت 16 آذرماه و سالروز وفات حضرت معصومه(س)  گفت: مکان حکومت امام‌ زمان(عج) در هنگام ظهور در کوفه و در کنار مسجد سهله است و امام صادق(ع) درباره قم نیز فرمودند که حرم ما قم است و بانویی از فرزندان من در آنجا دفن می‌شود و کسی که او را زیارت کند، بهشت نصیبش می‌شود.
امام جمعه رشت به حوادث تلخ از جمله به توپ بستن گنبد مطهر حرم امام رضا(ع) و سالروز شهادت میرزاکوچک جنگلی اشاره و بیان کرد: به توپ بستن گنبد حرم رضوی در سال 1287 شمسی توسط سربازان روسی یکی از حوادث تلخ در تاریخ جمهوری اسلامی ایران است و دقیقاً یک سال پس از این حادثه، میرزاکوچک جنگلی را هم‌ به شهادت رساندند.
 
رئیس ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر گیلان با اشاره به مناسبت 16 آذرماه و روز دانشجو افزود: همزمان با 16 آذرماه سال 1332 و 4 ماه پس از کودتای 28 مرداد، چند دانشجو شجاع و مطالبه‌گر به‌دلیل اعتراض به دیدار نیکسون یکی از مسئولان ایالات متحده آمریکا و سرگیری روابط ایران با بریتانیا به شهادت رسیدند.
 
وی با بیان اینکه امروز دشمن از طریق "جنگ شناختی" درصدد مقابله با ملت ایران و تمام ملت‌های مسلمان است تاکید کرد: امروز دشمن سعی می‌کند که با افکار و تفکر ملت‌های مسلمان مقابله کند و در این مسیر نخبگان جامعه اسلامی را مورد هدف قرار می‌دهد و سعی در تخریب عقاید ملت‌ها دارد.
 
نماینده ولی‌فقیه در گیلان با اشاره به اقدامات انحرافی دشمن عنوان کرد: از جمله اهداف دشمنان این است که تلاش و شجاعت ملت ایران را در مقابله و ایستادگی در برابر دشمن در جنگ تحمیلی زیر سوال ببرند در صورتی که همگان می‌دانند جنگ 8 ساله به ما تحمیل شد و خود سازمان ملل هم در آن سال‌ها اعتراف کرد که صدام آغازگر جنگ بود.‌
 
وی، احیا و راه‌اندازی مجدد کارخانه کاشی خزر گیلان را اتفاقی بسیار خوب و امیدوارکننده دانست و افزود: کارخانه کاشی خزر گیلان به دلیل ضعف مدیریت‌ها و عدم توجهات در سال 94 تعطیل شد و اما هم‌اکنون با حمایت سرمایه‌گذاران و مدیران فعالیت خود را آغاز کرد که بسیار امیدوارکننده است.
 
آیت‌الله فلاحتی، حمایت از تولیدکنندگان داخلی را ضروری دانست و بیان کرد: امروز محصولات مختلفی در داخل کشور تولید می‌شود لذا از مسئولان انتظار داریم که از تولیدکنندگان داخلی حمایت کنند و کارخانجات را سامان داده و جلوی واردات بی‌رویه را بگیرند از طرفی با ایجاد رقابت بین خطوط تولید جلوی افزایش قیمت کالاها هم گرفته می‌شود.  
 
امام جمعه رشت با اشاره به برخی اظهارات مسئولان 3 کشور آلمان، انگلیس و فرانسه گفت: اخیراً برخی مسئولان سیاسی این کشورها مسأله "مکانیسم ماشه" را بیان کردند و گفتند که موشک بالستیک ایران ‌برای جامعه جهانی خطرناک است در صورتی که خودشان ابزارهای شیمیایی را در جنگ تحمیلی به صدام دادند تا بر سر مردم‌بی‌گناه فرود آورد.

منبع : گیلان 24

برچسب ها : امام جمعه رشت انتخابات نمایندگان عملکرد جناحی

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است