۱۴آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۳

93 نفر برای انتخابات مجلس از گیلان ثبت نام کردند

شبکه خبری گیلان 24:دبیر ستاد انتخابات گیلان گفت: در پنجمین روز از مهلت ثبت‌نام، ۹۳ داوطلب در رقابت‌های انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ثبت‌نام نهایی کرده‌اند.

مجید هاشم‌پور اظهار کرد: همزمان با پنجمین روز ثبت‌نام از داوطلبان نمایندگی یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ۹۳ داوطلب نام‌نویسی نهایی کرده‌اند که از مجموع این تعداد داوطلب، ۸۸ نفر مرد و پنج نفر زن هستند.
 
وی ادامه داد: ثبت‌نام در مراکز حوزه‌های انتخابیه در محل فرمانداری‌ها از ساعت ۸ تا ۱۸ انجام می‌شود و این فرایند تا شانزدهم آذرماه جاری ادامه دارد که البته در صورت ضرورت و حسب تشخیص وزیر کشور، فرآیند ثبت‌نام در این روز، تا ساعت ۲۴ قابل تمدید است.
 
هاشم‌پور خاطرنشان کرد: به داوطلبان توصیه می‌کنیم که برای سهولت ثبت‌نام و اجتناب از هرگونه معطلی هنگام مراجعه، مدارک اعلام شده و لازم از قبیل کارت ملی، شناسنامه،‌ عکس و مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد یا معادل آن را به همراه داشته باشند.
 
وی از داوطلبان خواست ثبت‌نام را به روزهای پایانی موکول نکنند و ادامه داد: برای هر دوره نمایندگی جهت اعمال تبصره ۳ ماده ۲۸ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی، یک مقطع تحصیلی مورد قبول است ضمن آنکه همه جانبازان، آزادگان، فرزندان شهدا و رزمندگانی که حداقل شش ماه سابقه حضور در جبهه دارند، از یک مقطع تحصیلی بالاتر برخوردار می‌شوند.
 
به اظهار نامبرده حدود ۲۵۶۰ شعبه برای اخذ آرای مردم در ۱۶ شهرستان شامل ۱۱ شهرستان به عنوان مرکز حوزه انتخابیه و پنج شهرستان فرعی پیش بینی شده که در صورت تأیید در هیأت‌های احرایی، کار اخذ آرای مردم در دوم اسفندماه را انجام می دهند.

منبع : گیلان 24

برچسب ها : انتخابات گیلان داوطب ها ثبت نام

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است