تداوم شکارهای بی رحمانه!

شکارچی خرس قهوه ای بازداشت شد

شبکه خبری گیلان 24 و نشریه واکنش: یک فرد 30 ساله رضوانشهری به جرم شکار خرس قهوه‌ای که از جانداران کمیاب و تحت حمایت است، دستگیر شد.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست گیلان در این باره توضیح داد:شکارچی حدود ۳۰ساله به جرم شکار و پنهان کردن لاشه و پوست یک قلاده خرس قهوه‌ای دستگیر شد.
ساسان اکبری‌پور افزود: این شکارچی متخلف در منطقه‌ای کوهستانی سخت گذار رضوانشهر دستگیر و پوست حیوان شکار شده که بطور ماهرانه‌ای مخفی شده بود در این کوهستان کشف شد.جریمه شکار خرس قهوه‌ای ۵۰میلیون تومان و ۶ماه حبس است.
خرس قهوه‌ای گونه ی حمایت شده و در حال انقراض است اگر چه تعدادی از حیوان در ارتفاعات رودسر، تالش، استارا، رودبار و سیاهکل زندگی می کند.

.نگاه رسانه:
به نظر می رسد ، شکار و کشتن حیوانات کوچک و بزرگ در حال انقراض اقدامی جنایتکارانه و غیر انسانی است و عاملان آن باید به زندان های بسیار طولانی مدت و پرداخت جریمه های بسیار سنگین تر محکوم شوند. شایسته است دستگاه قضایی در این خصوص اقدام و طرحی را به مسئولان در تهران ارائه کند تا جلوی این نوع شکارهای بی رحمانه گرفته شود.
برای نویسنده ، شکار یک پرنده کوچک و پر جمعیت  در طبیعت رو با نابودی شمال هم یک جنایت محسوب می شود چه رسد به آنکه فردی با شقاوت تمام خرس قهوه ای کمیابی را به راحتی شکار کند.
مردم خوب روستاها و کوه نشینان برای بقاء و دوم زندگی خودشان و فرزنداشان در آینده هم که شده اجازه ندهند این نوع شکارها انجام شود و اگر  شد بلافاصله خودشان به مسئولان محیط زیست، دادگستری و مدیران اجرایی اطلاع دهند و رسانه ها و تریبون های موجود در جامعه نسبت به این جنایات واکنش نشان دهند.

منبع : گیلان 24

برچسب ها : شکار خرس

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است