از سوی اداره کل محیط زیست استان گیلان، ۸آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۴

کارگاه آموزشی اصول خبرنویسی آغاز شد

شبکه خبری گیلان 24 و نشریه ی منطقه ای واکنش: دومین دوره تخصصی کارگاه آموزشی اصول علمی خبر نویسی به همت مدیریت آموزش و روابط عمومی محیط زیست استان گیلان آغاز شد.

این کارگاه  سه روز متناوب به مدت" 12  ساعت" با شرکت جمعی از مدیران و کارشناس های محیط زیست سراسر استان و فعالان روابط عمومی این اداره کل با تدریس مجید محمدپور استاد علوم ارتباطات و کارشناس ارشد رسانه در حال برگزاری است.
مدرس این دوره در شروع کارگاه آموزشی بر اهمیت اطلاع رسانی در جامعه که به آگاهی افکار عمومی، امنیت، آسایش و ارامش شهروندان می انجامد، بر حساسیت پیگیرانه مدیران روابط عمومی و مسئولان دستگاه های اجرایی و سازمان ها و بخش صنعت در این خصوص تاکید کرد.
محمدپور با اشاره به اهمیت و جایگاه اطلاع رسانی در عصر کنونی و انتشار به هنگام، درست ،دقیق  و سریع فعالیت ها و عملکرد دستگاه های اجرایی و نهادها تصریح کرد: این آموزش ها برای هر شهروندی که مصاحبه شونده یا مصاحبه گیرنده باشد، امری ضروری است.
وی گفت: پیش از همه باید مسئولان سازمان ها و نهادها و مدیران رسانه های مکتوب، مجازی، صدا و سیما و نیز عوامل روابط عمومی ها شیوه های نوین و علمی خبر نویسی و شیوه تهیه گزارشهای روز آمد و تاثیر گذار را فرا بگیرند.
مدرس دانشگاه یاد آور شد: مادام که مدیران دولتی، روابط عمومی ها و اصحاب رسانه اصول درست و دقیق اطلاع رسانی را فرا نگیرند ، نمی توان به انعکاس فعالیت های نظام و دولت و نهادهای انقلابی امیدی داشت و اگر هم این کار صورت گیرد به یقین کارآمد و تاثیر گذار نخواهد بود.
وی با اشاره به اینکه خبر عبارت از تهیه و تدوین فاخر یک پیام ارزشمند برای آگاهی افکار عمومی برای تداوم امنیت و آزامش در جامعه است، متذکر شد:  اطلاع رسانی در کشور و به خصوص در استان ها با نارسائی های جدی مواجه است که رفع این مشکل از مسیر آموزش و فراگیری شیوه های نوین ممکن خواهد شد.
مدرس این کارگاه آموزشی  با بیست سال سابقه تدریس در دانشگاه های تهران و گیلان و تالیف هفت عنوان کتاب تالیفی اغلب در حوزه رسانه، اهل گیلان است. وی ریاست اداره ارتباطات قوه قضائیه، مدیریت ارزیابی رسانه های وزارت نفت، سردبیری اطلاع رسانی ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی کشور،  ریاست ایرنا در پنج استان کشور، معاونت خبرگزاری دانشجویی ایران ، معاونت خبرگزاری اقتصادی ایران،  سرپرست روزنامه ایران در چهار استان و مدیر مسئول نشریه ی منطقه ای واکنش و شبکه خبری گیلان 24 را در کارنامه خدمتی دارد.

منبع : گیلان 24

برچسب ها : محیط زیست گیلان کارگاه آموزشی اصول خبرنویسی محمدپور آگاهی جامعه امنیت

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است