۶آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱:۲۶

دانشجویان خارجی در دانشگاه آزاد رشت تحصیل می کنند

شبکه خبری گیلان 24: یک مقام مسئول اعلام کرد: امکان تحصیل و حضور هر چه بیشتر دانشجویان خارجی در دانشگاه آزاد واحد رشت فراهم شد.

با مجوز صادر شده از سوی وزارت علوم‌، تحقیقات و فناوری در حال حاضر امکان تحصیل و حضور هر چه بیشتر دانشجویان خارجی عمدتاً از کشورهایی نظیر عراق، مصر، سودان، افغانستان و سایر کشورهای همسایه در دانشگاه آزاد واحد رشت فراهم شده است.
 
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد گیلان امروز در جمع خبرنگاران عنوان کرد: رویکرد دانشگاه آزاد در 2 سال اخیر با حضور ولایتی دچار تغییرات و تحولات خاصی شده است و موضوعات فرهنگی در این واحد آموزشی بزرگ نسبت به گذشته با جدیت بیشتری پیگیری می‌شود.
 
حجت‌الاسلام والمسلمین قاسم قاسمی با بیان اینکه 15 کانون فرهنگی هم‌اینک در دانشگاه آزاد فعال است تصریح کرد: این کانون‌ها در حوزه تولید محتوا، آثار موسیقی، اثربخشی در مباحث اجتماعی و مسائلی از این دست حضور خوبی دارند و علاوه بر این‌ها با گروه‌های مردم نهاد نیز تعامل مثبتی برقرار کرده‌اند.
 
وی توجه ویژه به قشر دانشجو و سپردن کارها به آنان را رویکرد جدید و مهم دانشگاه آزاد در سطح کشور دانست و ابراز داشت: کانون‌های فرهنگی دانشگاه آزاد واحد رشت در عرصه‌های اجتماعی، موضوعات زیست‌محیطی و عام‌المنفعه نیز فعالیت بسیار خوب و هدفمندی را دنبال می‌کنند.
 
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد گیلان از حضور 14 هزار دانشجو در این مرکز جامع علمی خبر داد و اظهار داشت: در کانون‌های فرهنگی دانشگاه آزاد واحد رشت بحث آفرینش‌های هنری و تولید محتوا در حوزه‌ برگزاری تئاتر به صورت جدی و بی‌سابقه‌ای پیگیری می‌شود.  
 
قاسمی از ساخت نماهنگ «سالار جنگل» در رابطه با سالگرد شهادت میرزا کوچک جنگلی توسط دانشجویان بخش فرهنگی دانشگاه آزاد واحد رشت خبر داد و در همین زمینه بیان کرد: هفته آینده از این اثر موسیقی که تکنیک ساخت خوبی نیز دارد با حضور مسئولان استانی به صورت رسمی پرده‌برداری می‌شود.
 
وی از فعالیت 9 نشریه فرهنگی در دانشگاه آزاد که مدیریت آن به صورت کامل بر عهده دانشجویان است خبر داد و گفت: اجرای آئین‌نامه آراستگی و شئون اسلامی در قالب مقابله با ناهنجاری‌های عفاف و حجاب که از سوی مدیریت دانشگاه آزاد مرکز ارائه شده در این مرکز علمی پیگیری می‌شود.  
 
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد گیلان اجرای برنامه‌های عفاف و حجاب بدون افراط و تفریط را در دانشگاه مورد تأکید قرار داد و خاطرنشان کرد: اعطای تسهیلات بانکی و قرض‌الحسنه به دانشجویانی که به علت فقر قادر به پرداخت شهریه نیستند نیز از اهداف این دانشگاه محسوب می‌شود.
 
قاسمی فعالیت‌های جهادی انجام شده توسط دانشجویان دانشگاه آزاد واحد رشت را در ابعاد مختلف بسیار خوب ارزیابی کرد و در تشریح بیشتر این موضوع نیز ابراز داشت: امسال 36 واحد مسکونی شهری و روستایی در سیل اخیر لرستان توسط دانشجویان این مرکز بازسازی و تعمیر شده است.
 
مدیرکل بخش دانشجویی دانشگاه آزاد گیلان نیز در این جلسه با تأکید بر اینکه انقلاب اسلامی در حقیقت یک انقلاب فرهنگی بوده است تصریح کرد: در حال حاضر مرکز روانشناختی در دانشگاه آزاد واحد رشت راه‌اندازی شده است و مشاوره‌های مختلف را به دانشجویان و خانواده‌هایشان ارائه می‌دهد.

منبع : گیلان 24

برچسب ها : دانشگاه آزاد رشت

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است