همزمان با هفته پدافند غیر عامل ؛

مانور جستجو، نجات و مهار آلودگی نفتی دریا در آستارا برگزار شد

شبکه خبری گیلان 24: همزمان با هفته پدافند غیر عامل ، مانور جستجو ، نجات و مهار آلودگی نفتی دریا با هدف مقابله با سوانح دریایی در بندر آستارا برگزار شد.

 در دومین روز از هفته پدافند غیر عامل صبح امروز(پنجشنبه، ۹ آبان) مانور جستجو و نجات دریایی و مقابله با آلودگی نفتی دریا و اطفای حریق با حضور جمعی از مسئولان شهرستانی در منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا برگزار شد.
 
رئیس اداره بندر و دریانوردی آستارا گفت : مانور امداد و نجات دریایی در منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا با هدف نمایش میزان توانمندی و آمادگی تیم امداد و نجات و بحران و عملیاتی کردن شناورهای امداد رسان در این بندر برگزار شد.
 
کیانوش امیری افزود : مقابله با اطفای حریق به وجود آمده در یک شناور صیادی توسط شناور آتش خوار و همچنین انتقال مصدومان توسط نیروهای اورژانس به مراکز درمانی و مقابله با آلودگی نفتی در دریا از دیگر برنامه های این مانور بود.
 
وی بیان کرد : نجاتگران طی دو عملیات مجزای امداد ساحلی نسبت به تریاژ بندی مصدومین فرضی و انتقال به آمبولانس دریایی اقدام کردند.
 
امیری در پایان گفت : در این مانور اداره بنادر و دریانوردی ، شرکت خدمات بندری و دریایی کاوه (سرمایه گذار بندر آستارا) ، نیروی دریایی ، مرزبانی ، اورژانس ، هلال احمر ، همیاران ناجی و شبکه بهداشت و درمان شهرستان آستارا ، مشارکت داشتند.  
 
شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۲ هزار نفر جمعيت در غرب استان گيلان واقع و با ۳۸ كيلومتر مرز خشكی و ۱۵ كيلومتر مرز آبی با جمهوری آذربايجان همسايه است.
 
سیدمحمدرضارشیدی

برچسب ها : مانور جستجو نجات مهار آلودگی نفتی دریا آستارا

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است