علوم پزشکی گیلان ۶۶۴ میلیارد تومان بدهی دارد

شبکه خبری گیلان 24: رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان بدهی این دانشگاه را ۶۶۴ میلیارد تومان عنوان و افزود: این دانشگاه ۳۱۲ میلیارد تومان از بیمه ها طلب کار است.

سالاری در نشست بررسی و تبادل نظر در خصوص مسائل و مشکلات حوزه بهداشت و درمان که با حضور وزیر بهداشت در سالن اجتماعات استانداری برگزار شد، با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی گیلان در سال ۶۵ به بهره برداری رسید اظهار کرد: این دانشگاه شش هزار دانشجو،۴۵۰ عضو هیئت علمی، هشت دانشکده و ۲۵ بیمارستان دارد.
 
وی تعداد خانه های بهداشت استان را ۹۶۹ واحد عنوان و افزود: پروژه های طرح تحول سلامت تا سال ۹۸ حدود ۱۴۴ واحد است که تاکنون ۲۹ میلیارد تومان برای آن هزینه شده است.
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه ۱۲۸ مرکز شهری و روستایی خانه بهداشت در استان نیاز به اتمام پروژه دارند، گفت: کمبود تجهیزات پزشکی از مشکلات استان است که برای حل این مشکل نیازمند اعتبار ۸۶ میلیارد تومانی هستیم.
 
وی با اشاره به مشکل فاضلاب های بیمارستانی گفت: برای حل مشکل فاضلاب بیمارستانی نیازمند پنج میلیارد تومان اعتبار هستیم.
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان نداشتن بیمارستان جنرال را از دیگر مشکلات دانشگاه علوم پزشکی گیلان دانست.
 
ضریب اشتغال تخت های بیمارستانی در رشت صد درصد است
 
جمالی نماینده مردم رودبار در ادامه این نشست اظهار کرد: دانشگاه علوم پزشکی گیلان در قیاس با سایر دانشگاه های علوم پزشکی بسیار عقب است.
 
وی با اشاره به بدهی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: بدهی دانشگاه موجب می شود تا ارائه خدمات بهداشتی و درمانی در بیمارستان های مختلف دچار مشکل است.
 
نماینده مردم رودبار با اشاره به ضریب اشتغال تخت های بیمارستانی در گیلان اظهار کرد: ضریب اشتغال تخت های بیمارستانی در رشت صد درصد است.
 
جمالی با بیان اینکه باید از اعزام های بیماران شهرستانی به مرکز استان جلوگیری شود، خاطرنشان کرد: حضور متخصص طب اورژانس می تواند در کاهش اعزام های بیماران به شهرها موثر باشد
منبع: ایسنا.

منبع : گیلان 24

برچسب ها : علوم پزشکی گیلان

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است