در اجرای طرح "سیماک"، ۶آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱:۲۵

استاندار: گیلان در کاهش فساد اداری پیشرو است

شبکه خبری گیلان 24: استاندار گیلان با بیان اینکه گیلان از استان‌های پیشرو در اجرای طرح سیماک است، گفت: دولت الکترونیک کاهش مراجعات حضوری، نظارت بیشتر، خود کنترلی و کاهش فساد اداری را به دنبال دارد.

دکتر ارسلان زارع در شورای راهبری و توسعه مدیریت استان، اظهار کرد: ارائه خدمات دولت الکترونیک یکی از موضوعات مورد تاکید رئیس جمهوری در راستای تحقق سلامت نظام اداری است.
 
نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به اینکه اقدامات خوبی در بخش خدمات الکترونیک املاک (طرح سیماک) انجام شده که بخشی از این اقدامات به صورت پایلوت است، گفت: گیلان از استان‌های پیشرو در اجرای طرح سیماک در سطح کشور است.
 
وی افزود:۱۳۲۹دهیاری، ۲۲۰ دفتر پیشخوان دولت، ۴۸ دفتر ICT و ۳۵ شهرداری در اجرای پروژه سیماک فعال هستند که باید تمامی دستگاه‌های اجرایی مرتبط با حوزه زمین و املاک و نیز شهرداری‌ها در سامانه فعال‌تر شوند.
 
استاندار گیلان بر ضرورت تقویت مشارکت‌ها، اصلاح فرآیندها و زیرساخت‌های دولت الکترونیک تأکید و تصریح کرد: در این مسیر تمامی فعالیت‌ها صرفا محدود به دستگاه‌های دولتی نمی‌شود بلکه همه نهادهای عمومی غیردولتی همچون شهرداری‌ها باید مشارکت و در جهت بهبود ارائه خدمات تلاش کنند.
 
زارع تصریح کرد: دولت الکترونیک کاهش مراجعات حضوری، نظارت بیشتر، خود کنترلی و کاهش فساد اداری را به دنبال دارد و زمینه ارزیابی عملکرد و سرعت عمل را بالا می برد و این موضوعات در شفاف سازی خدمات برای مردم دارای اهمیت است.
 
وی بر ضرورت پیگیری عقد تفاهم نامه فی‌مابین استانداری گیلان و سازمان فناوری اطلاعات کشور در خصوص واگذاری مجوز بهره‌برداری از زیرساخت مرکز داده استان تأکید و خاطرنشان کرد: در راستای توسعه زیرساخت SDI نیز تفاهم‌نامه‌ای با سازمان نقشه‌برداری کشور منعقد می‌شود.
 
استاندار گیلان همچنین با اشاره به اینکه چهار شهر رشت، آستارا، انزلی و لاهیجان در حوزه شهر هوشمند در سطح استان به عنوان پایلوت معرفی شدند، افزود: فرمانداری و شهرداری‌های این چهار شهر باید برنامه‌های کوتاه مدت خود را در حوزه هوشمندسازی شهری با محوریت خدمات به کارگروه توسعه الکترونیک و هوشمندسازی ارائه کنند.
 
نماینده عالی دولت در گیلان با تأکید بر تسریع ثبت و یکپارچه سازی اموال غیرمنقول دستگاه‌ها در سامانه سادا، بیان کرد: تمامی دستگاه‌های اجرایی نسبت به تکمیل اطلاعات املاک خود در این سامانه اقدام و ذیحسابان دستگاه‌ها نیز موظف به استفاده از ابزارهای قانونی در جهت تحقق حداکثری آن هستند.
 
استاندار گیلان به بارگذاری ۵۵ درصد از املاک دستگاه‌های اجرایی در سامانه سادا اشاره کرد و گفت: اگرچه اقدامات خوبی در این خصوص صورت گرفته اما قانع کننده نیست که امیدوارم تا پایان سال اطلاعات املاک دستگاه‌ها به صورت کامل در سامانه ثبت شوند.
زهرا رضائی
.

منبع : گیلان 24

برچسب ها : استاندار طرح سیماک خودکنترلی فساد اداری پیشرو

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است