۴آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۸

۸۴ برنامه ویژه هفته پدافند غیرعامل در آستارا اجرا می‌شود

شبکه خبری گیلان 24: فرماندار آستارا از تدارک برگزاری ۸۴ عنوان برنامه ویژه هفته پدافند غیرعامل در این شهرستان مرزی خبر داد.

 حسن رستم زاد  در نشست خبری هفته پدافند غیرعامل در فرمانداری آستارا گفت : آموزش ، مانور و رزمایش ،تبلیغی و اطلاع رسانی ، فرهنگی همایش ، نمایشگاه ، مسابقه و پروژه ها از مهمترین برنامه‌های هفته پدافند غیرعامل در این شهرستان برشمرد.
 
وی در ادامه پدافند غیر عامل را مقوله بسیار مهم برای جلوگیری از بحران دانست و گفت : آستارا به لحاظ موقعیت مرز زمینی و آبی و راه آهن از فرصت ها نهایت بهره را برده و همیشه در بحث پدافند غیر عامل جزو شهرستان های پیشتاز استان گیلان است.
 
وی سپس به افزایش ۴۵ درصدی برنامه های پدافند غیر عامل در آستارا نسبت به مدت مشابه سال قبل اشاره کرد و افزود : استفاده از مدارس غیر دولتی و سازمان های مردم نهاد در حوزه آموزش و اجرای حداقل یک برنامه در حوزه پدافند غیر عامل از ویژگی های برنامه امسال شهرستان است.
 
فرماندار آستارا بیان کرد : در این هفته  رزمایش مقابله با آتش سوزی در شرایط اضطراری در ایستگاه چلوند (منطقه ۸ کشور) به صورت مشترک با حضور استان های آذربایجان شرقی و اردبیل برگزار می شود.
 
وی ادامه داد : در این هفته مانور دریایی با عنوان جستجو و نجات دریایی و مقابله با آلودگی دریایی در آبهای بین الملی دریای خزر برگزار می شود.
 
رستم زاد در پایان با اشاره به بکارگیری نوآوری و خلاقیت در برنامه های امسال پدافند غیر عامل در آستارا گفت : اجرای این برنامه ها منحصر به ویژگی های این شهرستان بوده و نظیر آن را در هیچ کجای کشور نمی توان دید
 
پدافند غیر عامل به مجموعه اقدامات غیر مسلحانه ای که موجب افزایش بازدارندگی ، کاهش آسیب پذیری ، تداوم فعالیت های ضروری ، ارتقاء پایداری ملی و تسهیل مدیریت بحران در مقابل تهدیدها و اقدامات نظامی دشمن انجام می شود
هشتم تا ۱۴ آبان هفته پدافند غیرعامل نامگذاری شده است..
سیدمحمدرضارشیدی

منبع : گیلان 24

برچسب ها : استارا فرماندار برنامه های پدافند غیر عامل

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است