یک تن انواع مواد مخدر در رشت نابود شد

واکنش اقتصادی: استاندار گیلان در مراسم امحاء انواع مواد مخدردر رشت گفت: کشف بیش از هزار و ۷۰۰ کیلوگرم مواد مخدر در شش ماه گذشته، نمونه بارزی از تلاش های دست‌اندرکاران عرصه مبارزه با مواد مخدر در استان گیلان است.

نماینده عالی دولت در گیلان گفت : با توجه به لزوم کاهش ۲۵ درصدی اعتیاد تا پایان برنامه ششم توسعه، ضروری است تا در حوزه درمان و کاهش آسیب با نگاه هوشمندانه ضمن کنترل روند اعتیاد، نسبت به گسترش خدمات درمانی اقدامات لازم صورت گیرد.
 
 وی خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران به عنوان پرچمدار مبارزه با مواد مخدر با تقدیم بیش از ۳ هزار و ۸۰۰ شهید و بالغ بر ۱۲ هزار جانباز اقدامات ارزشمندی را در راستای مبارزه با این مواد افیونی داشته است.
 
رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان گیلان اظهار داشت: کشف بیش از هزار و ۷۰۰ کیلوگرم مواد مخدر در سطح استان طی شش ماه گذشته، نمونه بارزی از تلاش های دست‌اندرکاران عرصه مبارزه با مواد مخدر در استان گیلان است.
 
وی بر لزوم همکاری همه نهادهای دولتی، خصوصی و فعالان اجتماعی در راستای پیشگیری از مواد مخدر در قالب فعالیت های فرهنگی، آموزشی و انتظامی تاکید کرد و گفت: باید با تدوین برنامه‌های اثربخش و کارشناسی نسبت به آشنایی اذهان عمومی با انواع مواد مخدر و آسیب های آن تلاش کرد.
 
استاندار گیلان به ‌نقش رسانه‌های مکتوب و مجازی در کاهش آسیب های ناشی از مواد مخدر و مقابله با آن تاکید کرد و گفت: مبارزه با مواد مخدر نیازمند جریان سازی فرهنگی و اجتماعی است.
 
گفتنی است صبح امروز با حضور دکتر ارسلان زارع استاندار گیلان و رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان بیش از یک تن انواع مواد مخدر در یگان امداد نیروی انتظامی استان امحا شد.
 
در شش ماه گذشته با اجرای 75 مرحله طرح پاکسازی و ارتقاء امنیت اجتماعی در استان گیلان ضمن کشف بیش از 1.7 انواع مواد مخدر، 55 باند توزیع این مواد منهدم شدند.

منبع : گیلان 24

برچسب ها : رشت مواد مخدر شورای هماهنگی استاندار

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است