فرمانده یگان حفاظت محیط زیست گیلان، ۱۷مهر ۱۳۹۸ ساعت ۸:۳۵

شکارچیان غیرمجاز پرندگان مهاجر بازداشت شدند

شبکه خبری گیلان 24 » : http://gilan24.ir فرمانده یگان حفاظت محیط زیست گیلان گفت: تعدادی از شکارچیان به صورت غیرمجاز اقدام به شکار پرندگان مهاجر کردند که با برخورد قاطع ماموران یگان حفاظت محیط زیست مواجه شدند.

 

وی افزود: با شروع فصل مهاجرت پرندگان به تالاب ها و مناطق تحت مدیریت محیط زیست گیلان و شروع نشدن زمان مقرر صدور پروانه و مجوز شکار، متاسفانه تعدادی از شکارچیان به صورت غیرمجاز اقدام به شکار پرندگان مهاجر کردند که با برخورد قاطع ماموران یگان حفاظت محیط زیست مواجه شده و اسلحه های آنان توقیف و جهت طی مراحل قانونی تحویل مراجعه قضایی استان شد.
 
اکبری پور با اشاره به کشف 43 قبصه سلاح شکاری ادامه داد: این افراد علاوه بر جبران خسارات وارده و اجرای احکام صادره، در سال جاری امکان دریافت پروانه شکار را نیز نخواهند داشت.
 
وی تصریح کرد: تعداد ۶ قبضه از سلاح های کشف شده بدون هویت و قاچاق هستند.لذا به همه شکارچیان توصیه می شود ضمن رعایت مقررات شکار، از هرگونه اقدام شکار بدون اخذ مجوز و خارج از روزهای مشخص شده خوداری کنند.
 
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست گیلان با بیان اینکه همه ساله بیش از صدها هزار پرنده از گونه های مختلف برای زمستان گذرانی به تالاب ها، آببندانها و مناطق نوار ساحلی گیلان مهاجرت می کنند، گفت: از مهمترین این مناطق تالاب بین المللی انزلی، پارک ملی بوجاق کیاشهر، پناهگاه حیات وحش امیرکلایه لاهیجان، سلکه صومعه سرا و منطقه حفاظت شده سیاه درویشان است.
 
وی خاطرنشان کرد: قو، مرغابی، چنگر، خوتکا، گیلار، پلیکان و عروس غاز مهمترین پرندگان مهاجر به مناطق تالابی گیلان هستند.
 
اکبری پور ادامه داد: به منظور حفظ و جلوگیری از انقراض گونه پرندگان شکاری، قوی گنگ و فریاد کش، باکلان کوچک، انواع حواصیل، پلیکان، درنا و اردک بلوطی، زنده گیری و خرید فروش این پرندگان کلا ممنوع است.

منبع : گیلان 24

برچسب ها : شکارچیان غیرمجاز پرندگان مهاجر بازداشت

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است