با حضور فرمانده سپاه پاسداران در آبهای خزر،

همایش شناورهای تندرو نیروی دریایی سپاه برگزار شد

شبکه خبری گیلان 24 و نشریه واکنش: "http://gilan24.ir فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در ششمین همایش ملی شناورهای تندرو نیروی دریایی سپاه در زیباکنار رشت گفت : بالاترین حد استقلال یک کشور استقلال سیاسی به معنای حذف بیگانگان و دشمنان بر یک سرزمین است.

سردار حسین سلامی افزود : ما برای مستقل بودن نیاز داریم در علم ؛ فناوری ؛ تولید قدرت ؛ اقتصاد و در فرهنگ که نشانه های اصلی هویت یک جامعه است استقلال کامل داشته باشیم، و جوانان دانشمند ما بدانند بدون قوی شدن ، ساختن همه تجهیزات و تامین نیاز از داخل مستقل نمی شویم.
وی تصریح کرد : امروز دشمنان در همه جهات تلاش دارند سیطره ایجاد کنند و نبرد ما نبرد اراده هاست ، بنابراین در این نبرد باید همه قوای استقلال داشتن را مهیا کنیم، و هیچ کس نباید جز ملت ایران برسرنوشت او حکمرانی کند ، این پیام ما به همه قدرت های عالم است.
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود : باید اراده دشمن را بشکنیم ، باید ذهن و اراده او را از مسیر تحولات ما منحرف کنیم، دشمنان بدانند اگر با سرنوشت این ملت بازی کنند با سرنوشت شان جدی و بدون تعارف بازی می کنیم.
سردار حسین سلامی تصریح کرد : ما باید نظریه های پیشرفت ها را به مدل تبدیل کنیم ، مدل های های موفق از مرزها عبور می کند و شناور زیر ساخت صیاد رزمی، قدرت دریایی ماست و فناوری های کیفیت شناورهای رزمی در اختیار ما است.
وی گفت : برای تحقق این مساله نباید دشمن را رها کنیم ، بلکه در همه جا دشمن را تعقیب کنیم و ساکت ننشینیم.
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود : امروز به مرحله ای رسیده ایم که از ترکیب فناورهای موجود می توانیم تولد فناورهای جدید داشته باشیم.
سردار حسین سلامی خاطر نشان کرد : ما کم کم با محدودیت های بیشماری که دشمن ایجاد کرده آشنا شدیم و با تولید فناورهای جدید بر این محدودیت ها غلبه کردیم.
وی افزود : بدون استقلال در حوزه دفاعی هیچ کشوری نمی تواند استقلال سیاسی داشته باشد و هیچ ملتی بدون استقلال عزیز نیست.
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت : اگر زیر ساخت های قدرت نظامی ما در اختیار دیگران باشد آنها نیز قادر به تخریب ما خواهند بود.
سردار حسین سلامی افزود : ما در این میدان نبرد اراده ها باید از فراز اراده دشمن عبور کرده و او را ناامید کنیم.
وی با بیان اینکه ما نظریه توسعه اسلامی را ساخته ایم و درحال تبدیل آن به مدل موفق هستیم گفت : تمام توطئه های دشمن این است که انقلاب ما به مدل تبدیل نشود.
فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هم گفت : شناساندن شناورهای تند رو و تجاری سازی آن از اهداف مهم برپایی ششمین همایش شناورهای تندرو است.
سردار تنگسیری افزود : شناورهای تندرو پدیده ای هستند که دشمن از آن هراس دارد و آمریکایی ها اکنون بالاترین سرعتی که در شناورها دارند 45 گره است اما ما شناورهای دو برابر این سرعت را داریم.
و با بیان اینکه در ششمین همایش شناورهای تندرو 389 مقاله ارایه شده گفت : از پارسال تا امسال در بحث مقالات علمی راه یافته به همایش ملی شناورهای تندرو ۲۰ درصد افزایش داشتیم
.
*********
 
 هم چنین امروز با حضور فرمانده کل سپاه سال تحصیلی جدید دانش آموختگان دوره کارشناسی پیوسته دانشگاه علوم و فنون دریایی امام خامنه ای زیبا کنار رشت آغاز شد. سردار سلامی در مراسمی به همین منظور اعلام کرد : شما پاسداران جوان رویش های دل انگیز انقلاب هستید که در آینده پر ثمر انقلاب اسلامی و نظام مقدس باید آماده مواجه های بزرگ باشید.
وی با بیان اینکه نبرد ما با دشمنان در زمان کنونی ناقص است افزود : ما تا دشمن را نابود نکنیم کوتاه نمی آییم ، ما همچنان با قدرت ایستاده ایم.
فرمانده کل سپاه پاسداران خاطرنشان کرد : نقشه نبرد ما با دشمنان هنوز کامل نیست ، باید جغرافیای مقاومت را گسترش دهیم.
یسردار حسین سلامی افزود : نقطه جهاد ما در این ۴۰ سال جنگ بی وقفه این است که فهمیدیم می توانیم دشمنان را شکست دهیم ، یافتن فرمول های غلبه بزرگترین دستاورد شهدا در گذشته بود.
وی تصریح کرد : ما جغرافیای مقاومت را تا حدی گسترش دادیم ، در مرزها دشمنان را ناکام گذاشته ایم اما آنچه به دست آمده است و مهم تر از مقاومت است اینکه ما راه را پیدا کرده ایم.
فرمانده کل سپاه پاسداران با بیان اینکه اعتماد به نفس برای تسلط بر دشمنان به وجود آمده است گفت : ما ابزارهای دشمنان را شناختیم ، شناخت دشمن شناخت خود و راه ها تکنیک ها و ابزارها لازمه تسلط بر دشمن است.
سردار حسین سلامی افزود : فهمیدیم دشمنان در حداکثر قدرت خود کم توان هستند ، با آن همه قدرت و حرف‌هایی که دشمن می‌ زد در آن حد نیست ، اما نباید او را دست کم بگیریم ، باید آموزش ببینیم و مجهز باشیم ، اگر صابر ، متوکل ، مومن و به خداوند تکیه کنیم ، باور و اعتمادمان را قوی کنیم و از جهاد ترسی نداشته باشیم پیروز می شویم.
وی گفت : امروز در شروع گام جدید و یک میدان جدید برای دور کردن دشمن از قلب انقلاب اسلامی هستم.
فرمانده کل سپاه پاسداران در ادامه با بیان اینکه معنویت گوهر اصلی درونی سپاه است خاطر نشان کرد : همه جهان نگاهشان به سپاه است ، و مردم سپاه پاکیزه هم از نظر آراستگی ظاهر و هم باطن را دوست دارند.
سردار حسین سلامی خطاب به دانش آموختگان دانشگاه علوم و فنون دریایی امام خامنه ای گفت : شما جوانان با زیبایی معنوی و اخلاقی ، پاک و پاکیزه و حتی در ظاهر مستحکم و با اراده ، آراست ، با شخصیت با وقار و متین باشید.
وی خاطر نشان کرد : سپاه در میان مردم است ، محیط رشد سپاه قلب های مردم است ، قدرت مردم قدرت سپاه است..

منبع : گیلان 24

برچسب ها : همایش شناورهای تندرو نیروی دریایی سپاه پاسداران فرمانده کل

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است