استاندار گیلان تاکید کرد:

کمیته شناسایی متخلفان احتمالی زباله سراوان تشکیل می شود

گیلان 24 و نشریه واکنش: "http://gilan24.ir استاندار گیلان گفت: کمیته شناسایی و معرفی متخلفان احتمالی در اجرای پروژه های مدیریت پسماند در سایت دفن زباله سراوان تشکیل شود.

 ارسلان زارع در جلسه کارگروه پسماند استان از معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، فرماندار شهرستان رشت و شهردار رشت آخرین وضعیت ساماندهی زباله های منطقه سراوان را پیگیری کرد.
 
وی ضمن پیگیری امور مربوط به حقوق شهروندان، آخرین وضعیت ساماندهی زباله های منطقه سراوان را جویا شد و دستورات لازم به منظور شتاب در احداث تصفیه خانه شیرابه دفن اصولی زباله و ایمن سازی شرایط برای اهالی منطقه و نیروگاه زباله سوز را صادر کرد.
 
استاندار صبر مردم سراوان را قابل تقدیر خواند و گفت: مشکل زباله سراوان تنها مختص مردم آن منطقه نیست، بلکه درد مشترک همه گیلانیان است.
 
وی با قدردانی از اهتمام دکتر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه در خصوص تشکیل کارگروهی در این سازمان برای موضوع پسماند استان های شمالی و همچنین توجه خاص وزیر کشور، به مردم اطمینان داد که مسئولان در حال انجام اقداماتی برای رفع مشکلات مربوطه هستند.
 
زارع تاکید کرد: روند پیشرفت امور مربوط به احداث تصفیه خانه شیرابه و دیگر اقدامات مرتبط با بهبود شرایط محل دفن زباله سراوان و پروژه نیروگاه زباله سوز به طور مرتب گزارش شود.
 وی با تاکید بر لزوم اهتمام همه دستگاه های اجرایی در به ثمر رسیدن پروژه تصفیه شیرابه زباله سراوان و استقرار منظم هفتگی شهردار رشت در سراوان گفت: مقوله پسماند باید اولین اولویت شهرداری رشت و دغدغه اصلی همه مسئولان استان باشد.
 
استاندار گیلان وعده دادن به جامعه هدف بدون آینده نگری و نیازسنجی را مورد انتقاد قرار داد و گفت: متاسفانه برخی مدیران دستگاه های اجرایی برای امیدبخشی، بدون در نظر گرفتن ظرفیت و منابع در دسترس به بیان برنامه های آتی می پردازند، این در حالیست که عدم تحقق برنامه های اعلام شده موجبات نگرانی عمومی و کاهش اعتماد مردم را فراهم می کند.
 
نماینده عالی دولت در گیلان همچنین دستور داد تا کمیته ای به منظور شناسایی و معرفی قصور کنندگان و یا متخلفان احتمالی در اجرای پروژه مدیریت پسماند در سایت دفن زباله سراوان تشکیل شود

منبع : گیلان 24

برچسب ها : زباله سراوان استاندار متخلفان کمیته شناسایی

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است