یادداشت روز

چرا گروهی ازبازنشسته ها، هرگز بازنشسته نمی شوند!؟

مجلس شورای اسلامی با 290 نفر نماینده پس از سالها با وجود مخالفت های بسیار خودش را به آب و آتش زد تا قانون بازنشستگی اجباری عده ای از خاصان در حاکمیت را تصویب کند.

بلافاصله هم چند استاندار و وزیر و معاونان وزارتخانه ها بازنشسته شدند، اما این در ظاهر قضیه بود.این افراد به گواه آنچه اطلاعات مردمی و مشاهدات نویسنده نشان می دهد هرگز بازنشسته نشده اند و در شرکت های وابسته به وزارتخانه های گوناگون، ارگان ها و نهادها که به  نوعی وابسته به دولت بوده اما در چارچوب تشکل های دولتی محسوب نمی شوند با دریافت حقوق های بالا علاوه بر مستمری چندین میلیونی بازنشستگی مشغول کار هستند. حتما این افراد و خاصان کشور که به جناح های قدرت و دو جریان با نفوذ وابسته بوده یا از فامیل مدیران کنونی هستند، اعتقاد دارند که حقوقی دریافت نمی کنند و فی سبیل الله به خلق خدا خدمت می کنند و یا آنکه هدف شان انتقال دانش و تجربیات به نسل جوان است.!
این جمعیت از خاصان در حین کار و خدمت به ماموریت های خارجی متعدد و متنوع هم عزیمت کرده، حق ماموریت دریافت و در همین حال با وجود گرانیهای لجام گسیخته و تحریم ها انبوه جوانان برومند در کشور بیکارند و بعضا به دستفروشی  یا کارساختمانی اشتغال دارند در حالی که مدرک تحصیلی آنها فوق لیسانس فیزیک، شیمی یا حسابداری است.؟!
به راستی چرا دستگاه های نظارتی در کشور به سراغ این افراد نمی روند و یا اساسا چرا رسانه ها در پایتخت دست این افراد را رو نمی کنند. چرا در کشوری که بیش از سه میلیون جوان پر انرژی بیکار دارد ، این افراد باید همچنان سر کار و بعضی همزمان دو یا سه شغل علاوه بر بازنشستگی داشته باشند. کسانی که سنگ اسلام و عدم تبعیض و عدالت اجتماعی را در سخنرانی ها خود به سینه می زنند. دوستان دستگاههای نظارتی یک سری به مناطق آزاد اقتصادی و تجاری بزنند این سخنان ما برایشان آشکارتر خواهد شد. مردم این موارد را در دولتی ها و مجلسی ها و بعضا دستگاه قضا می بینند و امیدشان را از دست می دهند در حالی که رهبری به طور مستمر بر امید آفرینی در جامعه تاکید می کنند و خواستار به کار گیری جوان ها درمناصب مدیریتی و میدان دادن به قشر جوان هستند.
مجیدمحمدپور
نویسنده، روزنامه نگار و استاد  علوم ارتباطات

منبع : گیلان 24

برچسب ها : بازنشستگی دولت مجلس افراد خاص جریان های سیاسی دستگاه های نظارتی

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است