یادداشت روز،

دانشگاه آزاد اسلامی گیلان بسیار موفق است

شبکه خبری گیلان 24 و نشریه ی منطقه ای واکنش: http://gilan24.ir دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان از دانشگاههایی است که طی یک سال اخیر در بخش های مختلف با مدیریت جدید به موفقیت های غیر قابل انکار و قابل توجهی دست یافته است.

 از جمله موفقیت های این دانشگاه بزرگ حضور قوی در بخش مختلف  پژوهشی است که سال گذشته در هفته پژوهش اعلام شد با شش تحقیق و اختراع  برتر در استان گیلان و حتی در میان دانشگاه های آزاد سراسر کشور  سر آمد بود. در همین یک سال در جذب اساتید مجرب، جذب دانشجو، افزایش سطح امکانات آموزشی، فعالیت های فوق برنامه، همکاری با بخش های صنعت و کشاورزی و بسیار موفق عمل کرده و این اقدام های علمی ، پژوهشی تداوم دارد.
یکی از سه نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس در این برنامه در مسیر توسعه شبکه باران ضمن اشاره به عدم وجود رشته های پزشکی در دانشگاه آزاد اظهار کرد، تعداد اعضای هیات علمی و استاد در این دانشگاه باید استاندارد شود که دکتر خشنود پاسخ این نماینده را داد.
براساس اعلام دکتر خشنود معاون توسعه و برنامه ریزی دانشگاه قرار است از بهمن ماه امسال رشته های پزشکی به رشته های موجود اضافه شود ، ضمن آنکه برای مهر ماه امسال چندین رشته متنوع به رشته های موجود در رشت افزوده شده است. این تحرکات شایسته و اقدام ها  قطعا با تلاشهای بی وقفه دکتر چیرانی ریاست و  دکتر آزاده دل معاون دانشگاه با همکاری معاونان و استادان و کارکنان در طول یک سال میسر شد.
معاون دانشگاه در گفت و گوی تلفنی با برنامه در مسیر توسعه شبکه باران تصریح کرد: دانشگاه هم اکنون 810 عضو هیات علمی و استاد دارد که براساس نرم دانشگاهی  استاندارد و به نسبت تعداد دانشجو در این بخش کمبودی وجود ندارد.
اینکه چرا دانشگاه آزاد اسلامی گیلان یا رشت تاکنون به غیر از رشته پرستاری که از زمان ریاست دکتر فرزانه فعال بود، رشته ی دیگر در حوزه پزشکی ندارد سخن درستی است اما اگر در این خصوص مشکلی بوده به روسای قبلی ارتباط دارد و نمایندگان مجلس باید در همان زمان مطالبه گری می کردند.  در دوره جدید این خواست مردم و نمایندگان مجلس محقق شده و به زودی رشته های پزشکی در دانشگاه موجودیت پیدا می کند.
علاوه بر دانشگاه آزاد اسلامی رشت ، دانشگاه آزاد لاهیجان نیز هفته پژوهش سال 97  بسیار خوش درخشیده و یکی از دانشگاه های معتبر در سطح کشور محسوب می شود.  این موفقیت ها هم با پیگیری های رئیس جدید دانشگاه در استان  و مدیران دانشگاه آزاد اسلامی لاهیجان ممکن شده است و  دانشگاه های آزاد رشت و لاهیجان تا آنجا که نویسنده اطلاع دارد، مسیر توسعه و پژوهش را با جدیت تمام دنبال می کنند.
به نظر نگارنده یکی از مسائلی که دانشگاه آزاد اسلامی رشت و لاهیجان و انزلی باید به آن توجه واقعی داشته باشند، اطلاع رسانی دقیق، سریع و صحیح  است که این فعالیت ها، خدمات، تلاش های علمی و کارهای پژوهشی  به هنگام و گسترده به آگاهی افکار عمومی ، نمایندگان مجلس و مسئولان در گیلان و ایران برسد.
امید است که این موضوع مهم در دستور کار مدیران دانشگاه قرار گیرد به ویژه آنکه امام " ره" همیشه می فرمودند، کارها و خدماتی که می کنید به مردم اطلاع رسانی کنید تا افکار عمومی بدانند انقلاب چه خدماتی را به ثمر رسانده است.  
مجید محمدپور  
نویسنده، روزنامه نگار و مدرس علوم ارتباطات
جمعه 29 شهریور 1398
 

منبع : گیلان 24

برچسب ها : دانشگاه آزاد اسلامی رشت لاهیجان پژوهش موفقیت ها

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است