سارا بهمنیار نخستین طلایی ایران

دختر گیلان طلایی لیگ جهانی کاراته شد

گیلان 24 و نشریه واکنش: نماینده وزن ۵۰- کیلوگرم کاراته ایران در مرحله یک‌چهارم نهایی رقابهای لیگ جهانی نیز به مصاف باخرینسو بابایف، قهرمان آسیا در سال ۲۰۱۹ از ازبکستان رفت و پس از تساوی ۲-۲ با قانون سنشو (کسب امتیاز اول) از سد حریف خود عبور کرد.

روز پایانی از پنجمین مرحله رقابت‌های لیگ برتر کاراته وان در سال ۲۰۱۹، در سالن نیپون بودوکان شهر توکیو آغاز شد و سارا بهمنیار نماینده شایسته کشورمان با برتری در دیدار نهایی نخستین مدال طلای ایران را کسب کرد.
 
بهمنیار در دیدار فینال وزن ۵۰- کیلوگرم به مصاف الکساندرا ریچیا، دارنده دو مدال طلا و یک برنز جهان از فرانسه رفت و در دیداری یک طرفه به برتری قاطعانه ۵ بر یک دست یافت. نماینده کشورمان برای حضور در دیدار فینال روز جمعه ۱۵ شهریورماه ابتدا در مقابل جلنا پنهار از کرواسی ۳ بر صفر به برتری دست یافت. او در دور دوم نیز با نتیجه ۸ بر صفر از سد مادوری پوانسان، دارنده مدال نقره و برنز امید‌های آسیا در سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ پیروز شد.
 
دختر شابسته رزمی کار گیلانی در گام سوم نیز با نتیجه نزدیک ۴ بر ۳ مقابل آیاکا تادنو، دارنده مدال طلای آسیا در سال ۲۰۱۷ به برتری دست یافت. نماینده وزن ۵۰- کیلوگرم کاراته ایران در مرحله یک‌چهارم نهایی نیز به مصاف باخرینسو بابایف، قهرمان آسیا در سال ۲۰۱۹ از ازبکستان رفت و پس از تساوی ۲-۲ با قانون سنشو (کسب امتیاز اول) از سد حریف خود عبور کرد. پیش از این مجید حسن‌نیا و بهمن عسگری با برتری در دیدار رده‌بندی به مدال برنز دست یافته بودند.

منبع : گیلان 24

برچسب ها : کاراته بانوان سارا بهمنیار قهرمانی آسیا

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است