سرمقاله

اعضای شورای شهر رشت به خود بیایند

واقعا در شورای شهر رشت چه خبر است، به راستی چه خبر است!! یازده عضو شورا اگرچه از همان ابتدا به علت تفاوت های فرهنگی، شخصیتی، جایگاه اجتماعی، شرایط مالی و دیگر زمینه ها با یکدیگر فاصله زیادی داشتند اما انتظار می رفت بزرگان این جمع قادر باشند این یازده نفر را حداقل به خاطر منافع شهروندان رشتی، " دور هم جمع کنند".!

رشت دچار عقب ماندگی بسیار شدید در همه امور است...!!؟

متاسفانه نه تنها این اتفاق نیفتاده که هر روز فاصله و اختلاف نظرها طبق شواهد بین اعضای شورا بیشتری می شود و این درگیری ها و اختلاف ها دور از شان پارلمان شهری مرکز استان گیلان و مردم رشت است، همانهایی که با آرای خود شورا را برگزیدند.
مردم رشت و گیلان و حتی ایران خبر دارند، شورای قبلی که عده ای از آنها به همراه شهردار و برخی مدیران به علت سوء استفاده ها دستگیر و روانه زندان شدند و خبر آن جهانی شد  و البته آبرویی برای مردم رشت و اعضای شورا باقی نگذاشت . اکنون مشکلات در شورای کنونی به اشکال دیگری رخ نمایانده و دستمایه کارکنان شهرداری، شاغلان سازمان های دولتی و نهادها ، مردم شهر و حتی مسئولان سازمان همیاری شهرداری ها در تهران و ... شده است.
استاندار غیر بومی قبلی و کنونی بارها در این باره  به اعضای بومی شورای شهر تذکرداده و توصیه های لازم را داشتند، نماینده ولی فقیه و امام جمعه رشت مکرر هشدار داده و نمایندگان مجلس هم ورود کردند و علاوه بر توصیه برادرانه هشدار قانونی دادند، اما انگار نه انگار که قرار است این 11 نفر دور هم جمع شوند و با حوصله برای مردم شهر کاری بکنند. به نظر می رسد این اعضای محترم بیایند به مردم اعلام کنند " مشکل چیست" تا مردم در این مقوله وارد شده و اختلاف ها خاتمه یابد.
وقتی شورایی به این روز می افتد، شهردار و شهرداران مناطق و نواحی و کارکنان هم نمی دانند چه کنند برای آنکه بسیاری از تصمیم ها باید در شورا تصویب و جهت اجرا ابلاغ شود. وقتی چند هفته است که اعضای شورای شهر به اکثریت نمی رسند و بخشی از اعضای یا در سالن نشست حاضر نمی شوند یا بعد از مدتی کوتاه سالن را ترک می کنند " آبستراکسیون!" ، اوضاع شهر و بهتر از این نخواهد شد.
در همین باره جبار کوچکی نژاد یکی از سه نماینده مردم رشت در خانه ملت می گوید: برخی افراد که منشاء مشکلات شهر هستند از نامه من به وزارت کشور عصبانی شده اند.
وی تصریح می کند، محتوای نامه بنده به وزیر کشور مطالبات اساسی مردم است و نمی دانم چرا برخی نسبت به این متن واکنش نشان می دهند. به عقیده وی، مردم از این اختلاف ها به شدت عصبانی هستند و باید شرایط تغییر کند.
این نماینده اظهار کرد: نمایندگان مردم در مجلس می توانند بر همه امور نظارت داشته باشند و افرادی که ناراحت هستند یکبار دیگر قانون را مطالعه کنند.
به هر حال اوضاع شهر رشت ، وضعیت خوبی نبوده و نیست و باید هر چه سریعتر به این نابسامانی پایان داده شود،هر چند مردم رشت مردمی بسیار صبور ، متین و کمتر مطالبه گر هستند.!
هم چنین شایسته است، افراد با تجربه در شورای شهر و نیز چهره های صاحب نفوذ از جایگاه خود با تمام قدرت سود جسته و به داد شورای شهر برسند. این وضع شورا به راستی دیگر قابل تحمل نیست. شهر عقب مانده رشت به آبادانی ، توسعه و بازسازی اساسی نیاز دارد. یا علی مدد
مدیر مسئول – شهریور 98

منبع : گیلان 24

برچسب ها : شورای شهر رشت اختلاف نظرها نمایندگان امام جمعه استاندار

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است