موکب های گیلانی 2 هزار نفر را پذیرایی می کنند

گیلان 24 و نشریه واکنش: رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات گیلان گفت: موکب‌های 18 گانه گیلانی اربعین در نجف و کربلا آماده اسکان بیش از دو هزار زائر در هر روز هستند.

 غلامرضا عباسپور  با بیان اینکه امسال 18 موکب اربعین توسط گیلان برپا خواهد شد، اظهار کرد: موکب‌های اربعین گیلان از 17 مهرماه برپا می‌شوند و تا 27 مهرماه پذیرایی و اسکان زائران را بر عهده می‌گیرند.
 
وی از برپایی یک موکب در آستارا، یک موکب در رودبار، دو موکب در مهران، سه موکب در نجف و 11 موکب در کربلا خبر داد و تصریح کرد:‌ شهرستان آستارا مسئول موکب آستارا، شهرستان رودبار مسئول موکب رودبار، شهرستان‌های رودسر و املش مسئول موکب‌های مهران و شهرستان‌های آستانه اشرفیه، لاهیجان، لنگرود و سیاهکل مسئول موکب‌های نجف هستند.
 
رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان گیلان، شهرستان های رشت، انزلی، فومن، صومعه‌سرا، ماسال و شفت را مسئول موکب‌های گیلانی اربعین در کربلا دانست و افزود:‌ امسال موکب‌های گیلان در سه وعده صبح، ظهر و شب از زائران پذیرایی خواهند کرد.
 
عباسپور شماره حساب 3333500079 بانک ملت شعبه شهرداری رشت را محل واریز کمک‌های مردمی به ستاد اربعین دانست و یادآور شد:‌ موکب‌های گیلانی اربعین نجف و کربلا آماده اسکان بیش از دو هزار زائر در هر روز هستند.
 
وی «نورالزهرا(س)»، «محسنین»، «سید جلال‌الدین اشرف(ع)»، «مدافعام حرم» و «ولی عصر(عج)» را از جمله موکب‌های گیلان دانست و اضافه کرد: در‌ هر موکب 50 خادم فعالیت خواهند کرد.

منبع : گیلان 24

برچسب ها : اربعین موکب های گیلان

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است