به قلم علیرضا جوقه دوست،

دایره المعارف نمایندگان گیلان در مجلس نگارش می شود

گیلان 24: کتاب دایره المعارف نمایندگان ادوار مختلف مجلس گیلان توسط یکی از مستند سازان در حال تدوین و نگارش است.

 این کتاب که به کوشش علیرضا جوقه دوست در مدت 8ماه مشغول به کار گسترده تحقق و هماهنگی با نمایندگان ادوار مختلف مجلس گیلان و سپس مصاحبه با نمایندگان خانه ملت است،  تا کنون با بیش از33 نفر از نمایندگان مصاحبه ها انجام شده است.
قرار است کتاب طی مراسمی قبل از انتخابات مجلس شورای اسلامی رونمایی شود . جوقه دوست در این باره توضیح داد: هدف از گردآوری و تدوین و نگارش دایره المعارف نمایندگان ادوار مختلف مجلس گیلان معرفی زوایای مختلف از تولد و زادگاه تا نحوه ورود و عملکرد در مجلس و سمت ها و دیدگاه نمایندگان ادوار مختلف مجلس گیلان از گذشته تا کنون است.
این کتاب در یازده فصل و در هر فصل به نمایندگان آن دوره می پردازد و در فصل پایانی به معرفی نمایندگان شورای ملی پرداخته شده است ، این اثر  800 صفحه ای با همکاری دبیر مجمع نمایندگان استان گیلان آقای مهندس لطیفی و اداره کل ارشاد اسلامی استان گیلان و مجری طرح موسسه فرهنگی صبح قلم گیل در دست تهیه است. ،  
جوقه دوست از هنرمندان مطرح ملی و بین المللی استان گیلان است که آثار مختلفی را در کسوت کارگردان وتهیه کننده برای شبکه های مختلف سیما ساخته است .
این هنرمند اهل رشت و تاکنون  بیش از 150فیلم مستند ، داستانی و سریال در حوزه های معرفی چهره های معنوی ، مذهبی و مفاخر بزرگ ملی مذهبی گیلان ساخته است و از آخرین ساخته های وی  سریال تاریخی بلدیه ، فیلم مستند بلند مردی از دیار آفتاب است ، ناگفته نماند که ایشان کارشناس سینما و از شاگردان یکی از بزرگترین کارگردانان تاریخ سینما استاد برناردو برتو لوچی است.
مدیر مسئول .

منبع : گیلان 24

برچسب ها : کتاب دایره المعارف نمایندگان گیلان جوقه دوست

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است