بازنشسته های تامین اجتماعی فعلا منتظر همسان سازی نباشید

گیلان 24 و نشریه واکنش: مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی با اشاره به محدودیت‌ها و مشکلات این سازمان، تصریح کرد: به بازنشستگان و مستمری بگیران اطمینان می‌دهیم که تحت هر شرایطی در پرداخت مستمری به این افراد هیچگونه خللی وارد نخواهد شد.

مصطفی سالاری در همایش روز خانواده و تکریم بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره مرحوم نوربخش، اظهار کرد: مرحوم نوربخش همواره در مسیر خدمت به جامعه حرکت می‌کرد و نهایتاً نیز جان خود را در همین راه تقدیم کرد. امیدواریم عملکرد ما در سازمان تأمین اجتماعی موجب شادی روح او باشد.
 
وی افزود: ما از محل اندوخته‌های گذشته شما بازنشستگان نسبت به شما وظایفی داریم که مهم‌ترین آن وظایف شامل مستمری و درمان است. ما باید مراقبت کنیم تا خدمات این دو حوزه با مشکل مواجه نشود.
 
سالاری ادامه داد: اولویت جدی ما افزایش اعتبار دفترچه‌های درمانی بازنشستگان است و تلاش می‌کنیم در خصوص خدمات درمانی بازنشستگان همه اقدامات لازم را انجام دهیم.
 
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با اشاره به اینکه همسان‌سازی و متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان همواره مورد قبول سازمان و دولت بوده، گفت: درباره زمان دقیق اجرایی شدن این قانون نمی‌توانم چیزی به شما بگویم چراکه نیاز به اقدامات اولیه و منابع اعتباری دارد اما تلاش می‌کنیم در سریعترین زمان این کار را انجام دهیم.
 
وی با اشاره به اینکه در خصوص بیمه تکمیلی بازنشستگان جلسات متعددی داشتیم، گفت: با محوریت تصمیمات شورای عالی بیمه سعی می‌کنیم شرایطی برای بهتر شدن خدمات درمانی بازنشستگان ارائه دهیم.
در این مراسم یکی از مسئولان کانون بازنشستگان اعلام کرد: هم اکنون دولت 207 هزار میلیارد تومان به سازمان تامین اجتماعی بدهکار است و اگر بخشی از این مبلغ را بازپرداخت کند، این سازمان به مشکلات خود از جمله طرح همسان سازی رسیدگی می کند.
به گفته وی ، برای اجرای طرح همسان سازی  مستمری بگیران  تامین اجتماعی  در سال اول حدود 12 هزار میلیارد  اعتبار تومان است.
مسئولان کانون ها  و صندوق بازنشستگی و بازنشسته های نمونه امسال " 1398"  نیز خواستار  اجرای طرح همسان سازی حقوق بازنشسته ها در کشور با توجه به تورم و گرانی و کمبود در آمدها و افزایش زیاد هزینه های مستمری ها شدند..
.

منبع : گیلان 24

برچسب ها : بازنشسته ها طرح همسان سازی مدیر عامل مشکل بودجه بدهی بودجه بازنشسته های نمونه

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است