500 میلیون دلار صادرات برای گیلان هدف گذاری شد

گیلان 24 و نشریه واکنش: سرپرست استانداری گیلان هدف‌گذاری ارزش صادرات تا سقف 500 میلیون دلار را دست‌یافتنی ارزیابی کرد و گفت: با توجه به میزان صادرات 157 میلیون دلاری از ابتدای سال تاکنون و برداشت برخی محصولات صادراتی گیلان از فصل پاییز، نوید تحقق سقف هدف‌گذاری شده تا پایان سال را می‌دهد.

ارسلان زارع در جلسه مشترک شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی و کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی استان گیلان، با تبریک پیشاپیش عید سعید غدیر به تحریم ظالمانه، غیر قانونی و غیر اخلاقی دولت آمریکا و برخی هم‌پیمانانش اشاره کرد و افزود: درک شرایط موجود و تصمیم‌سازی متناسب با شرایط فعلی بر مبنای تصمیم‌های ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی و در راستای تحقق شعار «رونق تولید» می‌تواند گام موثری برای رهایی از چالش‌ها و کاهش موانع پیش رو باشد.
 
وی با بیان اینکه برخی مشکلات واحدهای تولیدی و فعالان اقتصادی راهکارهای درون استانی دارد و برخی نیازمند پیگیری‌های ملی است، اظهار کرد: دولت تدبیر و امید به منظور رونق فعالیت واحدهای تولیدی و حمایت از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی تسهیلاتی در نظر گرفته که لازم است دستگاه‌های ذیربط و بانک‌ها برای بهره مندی از آنها تلاش و همکاری بیشتری کنند.
 
سرپرست استانداری گیلان به دغدغه‌مندی فعالان اقتصادی در حوزه رسیدگی به تراکنش‌های مالی مربوط به سال‌های گذشته اشاره کرد و گفت: با توجه به شرایط تحریمی، کاهش اتکا به منابع فروش نفت رویکرد اصلی بودجه‌ریزی کشور است که اخذ مالیات به صورت واقعی و پیشگیری از فرارهای مالیاتی یکی از راهکارهای تامین منابع محسوب می‌شود.
 
وی تاکید کرد: در راستای اخذ مالیات از فعالان اقتصادی باید ضمن شفاف‌سازی عملکرد، ابزارهای قانونی و حمایتی موجود شناسایی، معرفی و تبیین شود تا ضمن بهره‌مندی از این ظرفیت‌ها شاهد تسهیل فعالیت‌های اقتصادی، تولیدی و خدماتی به منظور تامین رفاه اجتماعی بیشتر مردم باشیم.
 
این مقام مسئول ادامه داد: در هر شرایطی، موتور توسعه اقتصاد هر کشوری با محوریت بخش ‌غیر دولتی رونق بیشتری می‌گیرد و زمینه توسعه آن کشور را فراهم می آورد.
 
زارع با بیان اینکه بسیاری از موضوعات از طریق تصمیمات، اقدامات، همکاری و تعامل‌های درون استانی قابل حل است، افزود: استان گیلان ظرفیت‌های بسیاری در بخش‌های مختلف صنعت، کشاورزی، گردشگری و خدمات دارد که باید از این فرصت‌های ارزشمند در جهت بالا بردن سهم تولید ناخالص ملی کشور و افزایش سرانه درآمد مردم بهره بگیریم.

منبع : گیلان 24

برچسب ها : صادرات گیلان سرپرست استانداری

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است