۲۴مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۹:۰۷

تغییرشتابزده مدیران صندوق بازنشستگی کشوری آسیب‌ زا است

گیلان 24 و نشریه واکنش: سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس، با بیان اینکه اداره صحیح صندوق بازنشستگی کشوری در گروی انتخاب مدیری کارآمد و نخبه است، از عزل و نصب‌های عجولانه اخیر در سیستم مدیریتی این صندوق انتقاد کرد.

جلیل مختار  با انتقاد از عزل و نصب‌های عجولانه اخیر در سیستم مدیریتی صندوق بازنشستگی کشوری، گفت: هنوز ابهاماتی در مورد دلیل اعمال تغییرات در سطح مدیریت صندوق بازنشستگی کشوری و نحوه انتصابات در این مجموعه وجود دارد که بدون مطالعه یک مدیری برای اداره آن انتخاب می‌شود و بعد از مدت کوتاهی نیز وی را عزل می‌کنند.
 
مدیرعامل جدید صندوق بازنشستگی باید برای سوددهی هلدینگ‍‌ها برنامه‌ریزی کند
 
نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: هم‌اکنون صندوق بازنشستگی کشوری نیازمند انتخاب مدیری کارآمد بوده که بتواند به خوبی این مجموعه را ساماندهی کرده و از طریق به‌روزرسانی روش‌های اداره این صندوق مشکلات آن را برطرف کند و به گونه‌ای برنامه‌ریزی کند که با ایجاد راه‌هایی برای درآمدزایی، این صندوق را احیا کند.
 
وی تصریح کرد: مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری باید بسیاری از هلدینگ‌هایی که وابسته به این صندوق هستند را از ضرردهی خارج کرده و شرایطی را فراهم کند که فعالیت‌های آنها با سوددهی همراه شود.
 
اداره صحیح صندوق بازنشستگی کشوری با انتخاب مدیری نخبه امکانپذیر می‌شود
 
این نماینده مردم در مجلس دهم، تاکید کرد: رفع مشکل نحوه ارائه خدمات بیمه‌ای به بازنشستگان از دیگر موضوعاتی است که باید از طریق مدیرعامل جدید این صندوق مورد توجه قرار گیرد، بنابراین این صندوق نیازمند مدیری نخبه است که بتواند برای رفع مشکلات آن راهکارهای اساسی ارائه دهد.
 
سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، یادآورشد: البته لازم است برای انتخاب مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری مدت زمانی تعیین شود تا میزان کارآمدی و توانایی وی برای اداره این مجموعه مهم سنجیده شود، چرا که تغییر مدیریت‌ها بدون مطالعه و به صورت شتابزده اقدام صحیحی نیست و به طور قطع می‌تواند آسیب‌رسان باشد.

منبع : گیلان 24

برچسب ها : صندوق بازنشستگی تغییر مدیران نماینده مجلس آسیب

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است