مدیر کل تامین اجتماعی گیلان

بیمه شدگان گروه زنان خانه دار از 26000 نفر گذشت

گیلان 24: مدیرکل تامین اجتماعی استان گیلان اعلام کرد : تعداد بیمه شدگان گروه زنان خانه دار در تامین اجتماعی گیلان از 26000 نفر گذشت.

جمیل حق پرست با اشاره به اینکه بیمه زنان خانه دار بعنوان یکی از گروههای تحت پوشش ، از طریق انعقاد قرارداد مشاغل آزاد با سه نرخ مختلف امکانپذیر است افزود : بستر اولیه برای این بیمه از آذرماه سال 87 فراهم گردید و طی 10 سال از گذشت آن در حال حاضر بیش از 26000 بانوی گیلانی درزمره بیمه شدگان این گروه میباشند .  
مدیرکل تامین اجتماعی گیلان با بیان اینکه طی 5 سال نخست اجرای این بیمه تا سال 92 ، شمار افراد تحت پوشش تنها 5942 نفر بود اظهار داشت : بدنبال اطلاع رسانی ها و آگاهی بخشی جامعه هدف و نظر به فرهنگ غنی زنان گیلانی در زمینه جایگاه و اهمیت بیمه های اجتماعی در 5 ساله دوم طی شده بیش از 20 هزار نفر به جرگه استفاده کنندگان از این نوع بیمه پیوستند .
ایشان ، استفاده از ظرفیتهای مجموعه های مختلف از قبیل مشاورین بانوان ، تشکلها و مجامع مربوط به امور زنان و تولید کلیپ ها و اطلاع رسانی های مناسب از تعهدات و خدمات این بیمه را از دیگر عوامل استقبال و رشد روزافزون جذب بانوان در بیمه زنان خانه دار برشمرد .  
خاطر نشان میسازد تامین اجتماعی استان گیلان با سهمی دوازده درصدی از مجموع بیمه شدگان مذکور در سطح کشور از استانهای پیشتاز در این بخش قلمداد میگردد .   
 
لیلا خدمت‌بین دانا

منبع : گیلان 24

برچسب ها : تامین اجتماعی زنان خانه دار

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است