نیم نگاه،

وقتی چراغ هست، چرا چشمک زن؟!

مدتی است که در شهر رشت بسیاری از چراغ های راهنمایی در تقاطع های این شهر پر ترافیک از نظر جمعیت و خودرو به جای آنکه سه رنگ را نشان بدهد، فقط روی چشمک زن تنظیم شده است.!؟

شهروندان رشتی به خصوص رانندگان " البته به غیر از جمعی از تاکسیرانان به خصوص  تاکسی های تلفنی که به دلایلی چشمک زدن چراغ را بیشتر دوست دارند و جای توضیح آن اینجا نیست" ، سایر رانندگان از این وضعیت گله داشته و خواستار اصلاح هستند..
راننده های خودروهای شخصی می گویند، در حالی که آنها حق تقدم  و احتیاط را  مراعات می کنند، به علت عدم رعایت قانون توسط  بسیاری از راکبان  عمومی  به ویژه  جوان ها در شهر  و بیشتر در ساعات عصر این شرایط و ادامه آن خطر آفرین شده است.
چند روز پیش در تقاطع صابرین یک خودروی پراید با یک پژو 405  تاکسی تلفنی که راننده آن یک خانم جون بود به شدت برخورد کرد و علت آن سرعت زیاد تاکسی تلفنی بود.
اکنون پرسش از مسئولان  شهر این است که اگر به چراغ های راهنمایی در این تقاطع ها نیازی نیست و روی چشمک زن تنظیم شده است، آنها را به تقاطع هایی در اطراف شهر مستقر کنید که نیاز دارند و چنانچه نیاز است،  این امکانات شهری زمان بندی و تنظیم شده و هر راننده ای بداند که چه زمانی باید توقف کرده یا حرکت کند.
شهروندان هم اگر در این خصوص نظر و پیشنهادی دارند، آماده انتشار هستیم. هم چنین مسئولان راهنمایی و رانندگی شهر چنانچه  پاسخی دارند با ایمیل زیر ارتباط برقرار کنند.
Mommadpour3650@yahoo.com

منبع : گیلان 24

برچسب ها : چراغ های راهنمایی رشت چشمک زن رانندگان تاکسی ها

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است