نماینده اسبق مردم فومن و شفت

تبلیغات زودهنگام مصداق بارز جرم انتخاباتی است

'گیلان 24 و نشریه واکنش: نماینده اسبق مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه کاندیداها باید یک نماینده قانون مدار برای مردم باشند، متذکر شد: هنوز شش ماه به انتخابات مانده و قانون گذار زمان بندی شروع تبلیغات انتخاباتی را مشخص کرده است.

 

جماعتی با تصریح براینکه خبرنگاران اقدامات و فعالیت های نظام را به نحو احسن برای مردم منتشر می کنند، افزود: خبرنگاران با انجام وظایف اخلاقی شان موجب آرامش و پیشرفت در جامعه هستند.
 
نماینده اسبق مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه کاندیداها باید یک نماینده قانون مدار برای مردم باشند، متذکر شد: هنوز شش ماه به انتخابات مانده و قانون گذار زمان بندی شروع تبلیغات انتخاباتی را مشخص کرده است.
 
وی با یادآوری اینکه در ادوار گذشته و حال تمامی کاندیدا بجای ایام قانونی انتخابات در طول دوره چهار سال فعالیت انتخاباتی می کنند، ادامه داد: این اقدامات برخی افراد چهره قانون را مخدوش می کند.
 
جماعتی با یادآوری اینکه قانون گزاران و کاندیداها باید به قانون پایبند باشند، تصریح کرد: برخی کاندیداها با برگزاری مراسم های تجلیل و... در حال سو استفاده از توان عرصه رسانه برای تبلیغات زودهنگام انتخاباتی هستند.
 
رسول جماعتی با بیان اینکه این اقدامات از منظر قانون پذیرفته نیست، ادامه داد: نماینده مردم فومن و شفت مصداق جوانمردی و ناجوانمردی را مشخص کند.
 
کارشناس عالی وزارت صمت با اشاره به اینکه کاندیداها نمی توانند برای انتخاب، برای مردم تعیین تکلیف کنند، افزود: تبلیغات زودهنگام مصداق جرم انتخاباتی است که مسئولان باید به رسیدگی کنند.
 
وی با اشاره به اینکه هرکس و در هر مقامی که باشد باید به تخلفات انتخاباتی آن رسیدگی شود، خاطرنشان کرد: چشم بینای شورای نگهبان و دستگاه های نظارتی باید با متخلفان برخورد کند.
 
نماینده مردم فومن و شفت در دوره ششم مجلس شورای اسلامی با تاکید براینکه قانون مداری باید اصل یک کاندیدا برای مجلس باشد، اضافه کرد: زمان ثبت نام و تبلیغات برای کاندیداها مشخص شده است که باید به آن توجه و تمکین داشته باشند.
 
جماعتی با تاکید براینکه سعی بنده حرکت در مدار قانون است، گفت: بنده مسئولیت ریاست هیات مدیره شرکت ملی فولاد ایران را به استناد ماده ۲۹ قانون انتخابات و به دلیل حضور در انتخابات مجلس در حوزه فومن و شفت نپذیرفتم.
 
جماعتی در پایان تاکید کرد: از خبرنگاران درخواست دارم تا با دقت نظر دقیق تری با متخلفان انتخاباتی مواجه شوند تا از عرصه توانمند رسانه سواستفاده نشود.

منبع : گیلان 24

برچسب ها : جماعتی نماینده سابق فومن انتخابات تخلف تبلیغات

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است