اشتغال بکار۲۶ هزار نفر در گیلان بر اساس تبصره 18

گیلان 24 و نشریه واکنش: جانشین ستاد اقتصاد مقاومتی کشور بر لزوم توجه بیشتر به بخش‌های غیردولتی در ستاد اقتصاد مقاومتی، گفت: پروژه‌های اقتصاد مقاومتی ابلاغ شده تا سهم هر دستگاه مشخص شود.

، محمدباقر نوبخت در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی گیلان که در سالن الغدیر استانداری برگزار شد، اظهار کرد: هر پروژه در سیاست‌های اقتصاد مقاومتی برای اجرا شدن از یک برنامه آغاز سپس طرح و در انتها بصورت یک پروژه عملیاتی می‌شود.
 
معاون رئیس جمهور با بیان اینکه ستاد اقتصاد مقاومتی بیشتر مربوط به بخش‌های غیر دولتی است، افزود: هریک از مسئولان و مدیران ذیربط باید در جلسات آینده به صورت دقیق عملکرد خود را گزارش دهند.
 
وی با بیان اینکه بر اساس تبصره ۱۸، امسال ۲۶ هزار نفر در گیلان باید مشغول به کار شوند، گفت: ۹۰۰ میلیارد تومان تخصیص داده شده که از این میزان ۲۰ درصد اعتبارات به وزرای مربوطه پرداخت شده است باید بررسی شود تا امروز چند نفر در استان گیلان مشغول به کار شده اند.
 
۲ واحد درصد نرخ بیکاری گیلان از کشور کمتر است
 
نوبخت با تأکید بر اینکه اگر ۲۶ هزار اشتغال در استان گیلان ایجاد نشود بنده خود را مسئول میدانم، افزود: برخلاف سال‌های گذشته دو واحد درصد نرخ بیکاری گیلان از کشور کمتر است و اگر حتی یک جوان بیکار هم در استان باشد ما مسئول هستیم.
 
رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به اهمیت تکمیل راه آهن رشت_آستارا با بیان اینکه این پروژه کریدور شمال به جنوب بوده که تنها مختص استان گیلان نیست و جهانی است، گفت: اعتبارات واریز شده است از نمایندگان استان گیلان انتظار داریم وارد عمل شوند و زمینه پیشروی هرچه سریعتر این پروژه را فراهم کنند.
 
وی به پرداخت مرحله نخست اعتبارات برای اجرای پروژه‌های مربوط به سدهای لاستیکی اشاره و تصریح کرد: پروژه‌ها باید به صورت مستمر دنبال شوند.
 
معاون رئیس جمهور مشکلات استان گیلان را به سه بخش سیاسی - اجتماعی، زیربنایی، تولید و اشتغال تقسیم بندی کرد و ادامه داد: استان گیلان در بخش سیاسی دارای تنوع دیدگاه است اما با وحدت و رفاقت در کنار یکدیگر فعالیت می کنند.
 
وی با اشاره به مباحث زیربنایی در استان گیلان، گفت: در استان گردشگر پذیری همانند گیلان ترافیک ۳۵ کیلومتری در مسیر منجیل- رودبار واقعا تأسف برانگیز است.
 
سفر ۴۰۰ خبرنگار با راه آهن به گیلان
 
نوبخت با بیان اینکه راه آهن تهران_رشت طی یکی دو ماه آینده دو خطه می‌شود و طول این سفر ریلی یک ساعت و نیم کاهش می یابد، افزود: امروز ۴۰۰ نفر از خبرنگاران به دعوت وزارت راه با راه آهن به استان گیلان سفر کرده اند.
 
معاون رئیس جمهور با تأکید بر مسئله گردشگری و با بیان اینکه رونق گردشگری منجر به اشتغالزایی و توسعه اقتصادی می‌شود، ادامه داد: باید زمین هایی برای ساخت واحد تفریحی، هتل و مراکز اقامتی مشخص و جانمایی شود.
 
وی با بیان اینکه دولت دوازدهم در نیمه راه است و با کسی تعارف نداریم از صدور حکم عزل چهار رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی در استان ها خبر داد و افزود: هریک از دستگاه‌ها در حوزه خدمات، صنعت، دانش بنیان باید سهم خود را پیگیری کنند و گزارش پیشرفت پروژه ارائه شود.
زهرا رضائی

منبع : گیلان 24

برچسب ها : راه آهن گیلان خبرنگاران نوبخت

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است