گیلانیها بهار امسال 1.6 درصد گاز کمتری مصرف کردند

گیلان 24 و نشریه واکنش: شركت گاز استان گيلان در سه ماه اول سال جاري بالغ بر يك ميليارد و 580 ميليون مترمكعب گاز به حوزه هاي مختلف مصرف تحويل داده است.


روابط عمومي گاز گيلان-  حسين اكبر مديرعامل شركت گاز استان گيلان با اعلام خبر مصرف يك ميليارد و 580 ميليون مترمكعب گاز در بهار امسال در استان گيلان گفت: اين ميزان مصرف نسبت به مدت مشابه سال گذشته 1.6 درصد کاهش داشته است .
 
وي درخصوص مصرف گاز در بخش خانگي اظهار داشت: شركت گاز استان گيلان در يك سال گذشته بيش از 40 هزار مشترك خانگي جذب نموده است كه اين موضوع سبب افزايش 10 درصدي مصرف گاز در بخش خانگي و موجب رسيدن مصرف به 480 ميليون مترمكعب در این حوزه شده است.
 
اكبر همچنين از مصرف 800 ميليون مترمكعب گاز در بخش نيروگاهي استان خبر داد و گفت: خوشبختانه با رعايت مصرف  بهينه و ايمن گاز طبيعي از سوي مشتركين خانگي زمينه افزايش مصرف گاز در بخش های دیگر مصرف بویژه بخش نيروگاهي فراهم شده است.
 
مديرعامل شركت گاز استان گيلان در ادامه گفت: پس از بخش نيروگاهي و خانگي، بخش صنعتي با 133 میلیون مترمکعب گاز، رتبه سوم بیشترین میزان مصرف گاز را در استان در اختیار دارد و پس از آن بخش های حمل و نقل با 72 میلیون مترمکعب، تجاری با 53 میلیون مترمکعب و کشاورزی با 42 میلیون مترمکعب قرار دارند.
 
مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان در پایان گفت: بر اساس پیش بینی های بعمل آمده تا هفته دولت 98، شش بخش مشترکین گاز در استان در حدود یک میلیارد و 500 میلیون مترمکعب گاز مصرف خواهند کرد.

منبع : گیلان 24

برچسب ها : شرکت گاز استان گیلان

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است