جوشانده گل گاوزبان تصفیه کننده خون و مقوی کلیه هاست،

جشن برداشت گل گاوزبان در اشکور رودسر برگزار شد

گیلان 24 و نشریه ی واکنش: اولین جشنواره گردشگری کشاورزی باعنوان جشن برداشت گل گاوزبان در روستای شوک منطقه اشکور سفلی شهرستان رودسر برگزار شد.

 

سرپرست هماهنگی ترویج کشاورزی  جهاد استان هدف از این جشنواره را احیای سنت ها و آئین کهن و رونق بخشیدن تولیدات کشاورزی منطقه عنوان کرد و افزود: این جشنواره در راستای برگزاری جشنواره های بومی محلی، جذب گردشگر، سرمایه گذار و ایجاد اشتغال پایدار اجرا شد.
 
مهندس منشی زاده گفت: در محل برگزاری جشنواره نمایشگاهی با ۲۰ غرفه از محصولات و دسترنج کشاورزان، فعالان بخش کشاورزی منطقه، با همکاری تعاونی گل گاوزبان کاران، تعاونی فندق کاران، صندوق اعتبارات خرد زنان روستایی، صنایع تبدیلی و بسته بندی محصولات و عرقیات گیاهی منطقه ، صنایع دستی و ... بر پا شده است .
 
وی افزود: در این جشنواره نمایش های آیینی ، سنتی ، موسیقی سنتی ، بومی منطقه اجرا شد و در خاتمه  به تعدادی از کشاورزان پیشرو در تولید گل گاوزبان، لوح تقدیرداده شد.  
روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی گیلان
****

گیلان 24: سطح زیر کشت گل گاو زبان در شرق گیلان و عمده آن در منطقه کوهستانی شهرستان رودسر بیش از 470 هکتار است و این ناحیه بعنوان قطب کشت این گیاه دارویی و آرام بخش شناخته می شود
 
گل گاوزبان یکی از گیاهان داروئی است که تمام اجزای آن اعم از گل، برگ و دانه خاصیت داروئی دار د و براساس آخرین آمار 6500 خانوار کشاورز به کشت این گیاه اشتغال دارند..
 
جوشانده گل گاوزبان برای تقویت کلیه ها مناسب بوده و باعث تصفیه خون می شود و همچنین به دلیل برخورداری از سطح بالای کلسیم، آهن و مواد مغذی دیگر برای زنان که عمدتا دچار کمبود این دسته از مواد ضروری هستند، مفید است

منبع : گیلان 24

برچسب ها : جشن برداشت محصول گل گاوزبان رودسر اشکورات

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است