پلیس فتا هشدار داد:

شیوه جدید مجرمان سایبری در حوزه گردشگری!

گیلان 24: سرپرست پلیس فتا گیلان اعلام کرد: مجرمان سایبری با ارسال پیامک‌های دروغین ثبت نام در تور‌های گردشگری ارزان قیمت کلاهبرداری می‌‎کنند.

سرپرست پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات گیلان گفت:با افزایش سفر در فصل تابستان سودجویان و کلاهبردان با ارسال پیامک ‌های انبوه و با پیشنهاد فریب کارانه نظیر تخفیفات ویژه تورهای گردشگری از شهروندان به ویژه کاربران فضای مجازی، اینترنتی کلاهبرداری کرده و مبالغ زیادی از حساب بانکی شان برداشت می کنند.
سرگرد ایرج پور مستمند به شهروندان هشدار داد: در کنار سایت‌های معتبر دفاتر گردشگری، کلاهبرداران سایتهای جعلی زیادی طراحی کرده اند که با تبلیغات دروغین، از مردم کلاهبرداری می کنند.
وی تاکید کرد: شهروندان همیشه نشانی سایت‌های معتبر را در گوشی همراه یا رایانه خود تایپ کرده و از باز کردن لینک‌هایی که در فضای مجازی و سایت‌های مختلف تبلیغ‌ شده خودداری کنند و در استفاده از پروتکل امن https دقت و حساسیت بیشتری داشته باشند.
سرپرست پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات گیلان افزود: شهروندان برای ثبت ‌نام و تهیه بلیط مسافرت به مراکز و سایت‌هایی که در پورتال و درگاه رسمی مراکز حمل‌ ونقل عمومی همانند هواپیمایی کشور، حمل نقل ریلی و حمل نقل جاده‌ای معرفی‌ شده است مراجعه کرده و از خرید بلیط از سایت ‌های واسط  که به ‌صورت غیرمجاز بلیط می فروشند خودداری کنند.
سرگرد ایرج پور مستمند در پایان از کاربران فضای مجازی خواست: هرگونه مورد مشکوک در فضای مجازی را فوری به بخش ارتباطات مردمی وب‌ سایت پلیس فتا به آدرس  www.cyberpolice.ir  گزارش دهند.

منبع : گیلان 24

برچسب ها : پلیس فتا گیلان هشدار گردشگری مجرمان

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است