گیلانیها 1400 میلیارد تومان مالیات خواهند پرداخت

گیلان 24 و نشریه واکنش: مدیرکل امور مالیاتی گیلان اعلام کرد : امسال برای وصول هزار و 400میلیارد تومان مالیات در گیلان هدف گذاری شده است.

جواد انوری افزود : امسال برای وصول هزار و 400 میلیارد تومان مالیات در گیلان هدف گذاری شده است که 40 درصد بیشتر از پارسال خواهد بود.
وی با بیان اینکه هدف از دریافت مالیات رونق تولید و توسعه کشور است اعلام کرد : بر اساس توافق بین سازمان امور مالیاتی و اتاق اصناف مالیات آن دسته از مودیانی که تا سال 96 حداکثر 25 میلیون ریال مالیات پرداخت می کردند اضافه نشود.
وی گفت : افزایش مالیات برای مودیانی که 25 تا 50 میلیون ریال مالیات پرداخت      می کنند به ترتیب 5 و 9 درصد افزایش می یابد.
مدیرکل امور مالیاتی گیلان با اشاره به اینکه سهم 9 درصدی مالیات در تولید ناخالص داخلی باید به 11 درصد برسد افزود : 5 درصد از این میزان با اخذ مالیات مستقیم ، 3 درصد از محل مالیات ارزش افزوده و یک درصد نیز از محل مالیات سلامت تامین        می شود.
جواد انوری با بیان اینکه از سال 87 تاکنون هزار و 200 میلیارد تومان از محل درآمدهای مالیاتی به شهرداری ها و دهیاری ها پرداخت شد  تصریح کرد : از سال 97 تاکنون 17 هزار میلیارد تومان از درآمدهای مالیاتی در بخش سلامت و هزار و 463 میلیارد تومان نیز در بخش ورزش های همگانی هزینه  شد.
وی با بیان اینکه هدف از تغییر ساختار نظام مالیاتی جلوگیری از فرار مالیاتی ، افزایش سهم مالیاتی ، شناسایی مودیان جدید و تحقق عدالت مالیاتی است افزود : حدود 40 دستگاه اجرایی گیلان همانند سازمان ثبت احوال ، اتاق اصناف ، نظام مهندسی ، نظام پزشکی اطلاعات مالی ارائه می کنند.
مدیرکل امور مالیاتی گیلان همچنین هدف از اصلاح قانون مالیات های مستقیم را تسهیل در امور مالیاتی ، کاستن سردرگمی های قانونی ، شفاف سازی و ایجاد مشوق های مالیاتی اعلام کرد.
جواد انوری در پایان گفت : آخرین مهلت تسلیم اظهار نامه های  مالیاتی اشخاص حقوقی و مستغلات پایان تیرماه است.

منبع : گیلان 24

برچسب ها : مالیات گیلان هدف گذاری مدیر کل تولید توسعه

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است