تولید خوب عدس و لوبیا در گیلان،

زنان روستایی برای بسته بندی محصول وام می گیرند

گیلان 24 و نشریه واکنش: ییس سازمان جهاد کشاورزی گیلان اعلام کرد:به زنان روستایی که اقدان به خرید دستگاههای کوچک بسته بندی مانند عدس و لوبیا کنند، تسهیلات پرداخت می شود.


 
علی درجانی با اشاره به زمان پایان برداشت عدس در گیلان گفت: در سال جاری حدود یک هزار و ۷۳۰ بهره بردار به کشت این محصول پرداختند.
 
وی افزود: کشاورزان این استان امسال 2هزار و 470تن عدس، از 2هزار و 600هکتار زمین کشاورزی برداشت کردند.
 
درجانی با بیان اینکه عدس کاران گیلان با برداشت محصولشان 220میلیارد ریال درآمد کسب کردند، تصریح کرد: شهرستانهای سیاهکل و املش از مناطق عمده تولید عدس در استان هستند.
 
رییس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به اینکه کشت حبوباتی چون عدس و لوبیا منجر به افزایش درآمد خانوارهای روستایی می شود، تصریح کرد: امسال برنامه داریم کشت حبوبات به خصوص لوبیا را در استان افزایش دهیم.
 
وی گفت: در کنار افزایش تولید لوبیا باید بسته بندی این محصولات نیز مورد توجه قرار گیرد تا ارزش افزوده تولید این محصولات به کشاورزان برگردد.
 
درجانی ادامه داد: در حال حاضر سرمایه گذاران بخش کشاورزی استان را به سمت بسته بندی محصولات کشاورزی از جمله حبوبات و صیفی جات سوق داده ایم تا فروش این محصولات روند مطلوب تری به خود بگیرد.
 
وی گفت: یکی از موضوعات مهمی که در روستاها دنبال می شود، اعطا تسهیلات به زنان روستایی است تا با خرید دستگاه های کوچک بسته بندی بتوانند محصولات کشت دوم از جمله حبوبات را پس از برداشت بسته بندی و سپس روانه بازار کنند.
وی به میزان این تسهیلات، شرایط آن و اینکه چه زمانی و چه گروه از زنان پرداخت می شود توضیح کامل نداد..

منبع : گیلان 24

برچسب ها : جهاد کشاورزی گیلان تولید عدس لوبیا تسهیلات بسته بندی

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است