مستند عجایب هشتگانه گیلان رونمایی شد

گیلان 24 و نشریه واکنش: مراسم رونمایی از فیلم مستند عجایب هشتگانه گیلان در پژوهشکده گیلانشناسی در شهر رشت برگزار شد.

طراح و کارگردان فیلم مستند عجایب هشتگانه اظهار کرد: فیلم مستند مذکور به منظور پخش از شبکه‌های سیمای ملی ایران در هشت قسمت تولید شده است.
 
علیرضا جوقه‌دوست با اشاره به اینکه علیرضا شعبانی‌نژاد نویسندگی فیلم مستند هشتگانه گیلان را به عهده دارد، گفت: فیلم مستند مذکور توسط علی‌اکبر رنجبر تهیه شده است و نیما اشجاری مدیر تولید، حسین بدر طالعی تصویربردار، پرویز بهرام گوینده نریشن، آرش عشقی آهنگساز، پارسا بشردوست صدابرداری صحنه و فریبرز پوریاری تریدی فیلم مستند عجایب هشتگانه گیلان را به عهده دارند ضمن اینکه مهدی فارقی بازیگر این فیلم مستند است.
این مستند هشت اثر تاریخی گیلان در شرق ، مرکز و شرق گیلان را معرفی می کند که به اظهار دست اندر کاران هر قسمت در 20 تا 25 دقیقه تهیه و تولید شده است.
هزینه های تولید این مستند به صورت مشارکتی و شخصی بوده و تاکنون هیچ دستگاه فرهنگی و اجرایی برای این منظور همکاری نداشته است.
قرار است که در آینده این دستگاه های به اندازه توان خود همکاری مالی کنند و رسانه ملی نیز برای پخش این مستند با تولید کننده آن قرار دادی منعقد کند..
در مراسم افتتاح دکتر قریبی معاون توسعه مدیریت پژوهشکده، عاقل منش رئیس منیسیون فرهنگی شوا شهر ، دکتر طالع  و تنی چند از چهره های فرهنگی و هنری حضور داشتند.
یکی از چهره های میراث فرهنگی گیلان در این مراسم گفت ، گیلان از اثار تاریخی و عجایب بسیاری بهره مند است و می توان عجایب هشتاد گانه دراین منطقه تولید کرد.
..

منبع : گیلان 24

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است