دانشگاه گیلان و سازمان اسناد گیلان تفاهمنامه امضا کردند

گیلان 24 و نشریه واکنش: در راستای همکاری های علمی، آموزشی و اشتراک منابع اطلاعاتی و تجربیات انعقاد تفاهم نامه همکاری میان دانشگاه گیلان و سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران منعقد شد.

  

این تفاهم‌نامه با موضوع بهره ­گیری متقابل از منابع اطلاعاتی، ظرفیت­ها و فرصت­های پژوهشی، مطالعاتی و تخصصی طرفین تفاهم نامه و با هدف همکاری علمی، پژوهشی، آموزشی، اشتراک منابع اطلاعاتی و تجربیات به امضای دکتر احمد رضی رئیس دانشگاه گیلان و دکتر  اشرف بروجردی رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران رسید.
 
در این تفاهم‌نامه بر همکاری مشترک بین دانشگاه گیلان و سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران طی بندهای استفاده از توانایی­های علمی– پژوهشی طرفین به منظور برگزاری و اجرای دوره ­های تحقیقاتی، اجرای طرح­ های تحقیقاتی مشترک و ایجاد فرصت مطالعاتی با توجه به امکانات موجود، همکاری طرفین در تبادل منابع چاپی و تصاویر رقومی نسخ خطی، اسناد و منابع کتابخانه ای، همکاری طرفین در معرفی آثار جهت ثبت در حافظه جهانی، همکاری طرفین در مبادله و اهدای کتب به منظور غنی­ سازی منابع و کتابخانه دیجیتال با یکدیگر و همکاری طرفین در زمینه تألیف کتب، انتشار نشریات و طرح­های تحقیقی مورد توافق تاکید شده است.
 
  مرکزاسناد، مدارک علمی و کتابخانه دانشگاه در سال 1355 تاسیس شد. قبل از انقلاب اسلامی مجموعه کتاب های چاپی فارسی و لاتین آن در حدود 7000 جلد بود که  اکنون این میزان بالغ بر 170 هزار جلد کتاب می باشد. کتاب های کتابخانه های واقع در مجتمع دانشگاه اعم از کتابخانه ادبیات و علوم انسانی ، کشاورزی، فنی ، معماری و هنر ، در کتابخانه ی دانشگاه متمرکز شده است. علاوه براین، دو کتابخانه ی اختصاصی شامل مجموعه اهدایی شادروان مرحوم دکتر معین و مجموعه اهدایی مرحوم دکتر ابریشم چیان  نیز در دانشگاه مستقر است و در حال حاضر کتابخانه دارای 17 هزار عضو است.
 
خبرنگار  - پروین محمدپور
 

منبع : گیلان 24

برچسب ها : دانشگاه گیلان سازمان اسناد ملی تفاهمنامه

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است