یک اقدام زیبا در لاهیجان،

جشن یک سالگی خانه ترانه لاهیجان برگزار شد

گیلان 24 و نشریه واکنش: اداره ارشاد اسلامی شهرستان لاهیجان جشن یک سالگی خانه ترانه لاهیجان را در میان استقبال خوب ترانه سرایان ، شاعران، ادبیان و مسئولان برگزار کرد.

خانم نادری رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان لاهیجان که خود از نویسندگان صاحب نام منطقه است در  انجام و اجرای کارهای  بدیع فرهنگی از این نوع بسیار صاحب ذوق است در سخنانی کوتاهی علت تاسیس چنین خانه ای را توضیح داد. .
 در این مراسم در سالن شهید باهنر آموزش  و پرورش  با استقبال خوب شاعران، ترانه سرایان و  دوستداران زبان و ادبیات فارسی، فرماندار لاهیجان در مورد شاعر نام آشنا استاد محمدعلی بهمنی و اثار شعر و ترانه در تقویت فرهنگی عمومی سخنانی بیان کرد.
وی با یاد آوری نام شاعر و نویسنده صاحب سبک و شهیر مرحوم استاد زمانی نعمت سرایی در زنده نگه داشتن زبان و ادب فارسی و نیز ادبیات مادری و گیلکی توصیه هایی را مطرح کرد..
در ادامه چند تن از ترانه سرایان و شاعران جوان منطقه هم سروده های خود را خواندند . این مراسم که به پاسداشت استاد بهمنی برگزار شد، و استاد ضمن خوانش اشعار و ترانه هایی در باره ویژگیهای شعر و ترانه  و اهمیت و جایگاه ترانه در حفظ ادبیات فارسی  هم چنین نقش آفرینی نسل جوان در عصر حاضر سخنانی بیان کرد.
مشروح سخنان وی متعاقبا ارسال می شود.

منبع : گیلان 24

برچسب ها : لاهیجان یک سالگی خانه ترانه ارشاد اسلامی استاد محمدعملی بهمنی پاسداشت

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است