آزمون جامع فرهنگ و هنر با شرکت ٥٧٩ نفر در گیلان برگزار شد

گیلان 24: رییس کمیته اجرایی آموزش‌های مهارتی گیلان از برگزاری دومین آزمون جامع و بیست و هشتمین آزمون ادواری استانداردهای مهارتی بخش فرهنگ و هنر سال تحصیلی ٩٧-٩٨ با شرکت ٥٧٩ نفر در استان خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، فیروز فاضلی اظهار کرد: مرحله نظری (کتبی) آزمون جامع مراکز مهارت‌آموزی فرهنگ و هنر استان گیلان، صبح جمعه ٣١ خردادماه همزمان با سراسر کشور، در دو حوزه خواهران «مرکز علمی کاربردی فرهنگ و هنر» و برادران «دبیرستان شهید بهشتی» در رشت برگزار شد.
 
وی تصریح کرد: این دوره از آزمون استانداردهای مهارتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در استان با حضور ٥٣٥ داوطلب شامل ١٩٣ خانم و ٣٤٢ آقا در رشته‌های سفالگری، چهره‌ساری، دستیاری طراحی لباس، عکاسی دیجیتال، تصویرسازی کامپیوتری، تصویرسازی و جلوه‌های ویژه رایانه‌ای، طراحی صفحات وب، تولید محتوای الکترونیکی، آواز ایرانی، آواز جهانی، نوازندگی ساز ایرانی، نوازندگی ساز جهانی، گرافیک رایانه‌ای، مدیریت و برنامه‌ریزی امور خانواده، معرق کاری و نگارگری برگزار شد.
 
به گفته مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، بخش عملی این آزمون نیز در روزهای ٣٠ و ٣١ خردادماه در مراکز مهارت‌آموزی منتخب استان برگزار شد.
 
فاضلی اضافه کرد: همچنین همزمان با آزمون نظری، بیست و هشتمین دوره آزمون ادواری استانداردهای مهارتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور ٤٤ نفر از شرکت‌کنندگان شامل ٢٨ خانم و ١٦ آقا در دبیرستان شهید بهشتی رشت برگزار شد.
 
وی در پایان خاطرنشان کرد: گواهینامه مهارت‌آموزان قبول شده در آزمون‌های نظری و عملی به صورت الکترونیک صادر خواهد شد و نیازی به استعلام از ادارات آموزش و پرورش و تأییدیه گواهینامه از سوی ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی نخواهد داشت.
 
در حال حاضر ٢٦ مرکز مهارت‌آموزی در استان زیر نظر اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با حدود ٥٠٠ هنرجو مشغول به فعالیت هستند

منبع : گیلان 24

برچسب ها : آزمون جامع مهارت آموزی ارشاد اسلامی

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است