سرمقاله،

از این چهره حمایت شود

شهروندان رشتی و دیگر شهرهای گیلان و ایران سالهاست که شعارهای خوبی از مسئولان می شنوند .اگر چه درصدی از این شعارها عملی شده است ، اما بسیاری از این سخنان در حد همان شعار باقی مانده و هرگز به شعور تبدیل نشد تا اجرایی شود.


شهر رشت هم مانند دیگر شهرهای گیلان و ایران، اکنون در آخرین روزهای خرداد ماه 1398 شاهد حضور شصت و ششمین شهردار خود است، شهرداری که در چند شهر کشور مسئولیتهایی در حوزه مدیریت شهری داشته و یک مسئولیت  را در سازمان همیاری شهرداری ها عهده دار بوده است. دکتر حاج محمدی در مراسم  معارفه خود و بعد هم در نشست مشترک شهرداران گیلان با استاندار مطالب  بسیار جالب و مردم پسندی عنوان کرده است. نویسنده بعنوان یک چهره دانشگاهی و رسانه ای از این چهره بدون هیچ چشم داشت و انتظاری با تمام وجود حمایت می کنم، مشروط بر آنکه ایشان همه اظهاراتش را تمام و کمال با دقت و متانت جامه ی عمل بپوشاند. انشاء الله این طور نباشد، روزی که حاج محمدی از مرکز استان خدا حافظی می کنند مانند بعضی از مدیران شهری و اجرایی حسابش پر،  بدهی هایش برای آن سازمان هنگفت و کارهای ناتمام و نیمه تمام بسیاری روی دست داشته باشد و خدای نا کرده مردم با ادبیات نامناسب بدرقه اش کنند.  
 نمی دانم چرا ، اما احساسی درونی موجب شده که به این آقای دکتر بعنوان عالی ترین مقام مدیریت شهری استان گیلان باور داشته باشم و این در حالی است که هرگز ایشان را ندیده ام و هیچ اشنایی هم با وی نداریم.عبارت هایی که شهردار منتخب شورای شهر رشت در روزهای نخست انتخابش در مجامع عمومی عنوان کرده به شرح زیر است.
*شهروندان رشتی از این پس  شهردار را در اتاق در بسته سراغ نمی گیرند بلکه او را در میان خودشان در سطح شهر خواهند دید.
*تعطیلی در مجموعه شهرداری مفهومی ندارد و همه باید پای کار و خدمت برای مردم باشند.
*اگر یک نیروی در شهرداری توانمند و متخصص باشد حتی در پایین ترین سطح ، برای پیشرفت و ارتقای او کمک می کنم.
*دخالت در سیستم شهردای ، سوء مدیریت در این مجموعه محسوب می شود
*اشتباه و خطا در کار مدیران برای سومین بار وجود نخواهد داشت.
*اجازه حرام  کردن بیت المال را نداریم بنابراین باید بهترین کالا و خدمت را برای مردم شهر عرضه کنیم.
*مدیران باید در محل کارشان حضور فیزیکی داشته باشند و من تمام وقت در شهر دور خواهم زد زیرا اعتقاد دارم یک مدیر زمانی می تواند موفق باشد که خود مشکلات را  مشاهده کرده و به دنبال حل مشکل برود.
تایید می کنید که سخنان و عبارات زیبا و مردم پسندی است و به یقین ضرورت دارد برای تحقق آنها همه رسانه ها، مسئولان اجرایی ، روحانیت، سه نماینده مردم رشت در مجلس و ارگان های و نهادها از ایشان و سیاست های مدیریتی اش به خاطر خدا و شهروندان شریف شهر رشت حمایت کنند.
به امید روزی که میادین، خیابانها و کوچه های شهر رشت از این وضعیت فلاکت بار اسفالت، زباله، فاضلاب و مهندسی خارج شود، دو رودخانه زرجوب و گوهر رود سامان یابد، مشکل زباله رشت به شکل علمی حل شده و زیر ساخت های مرکز استان گیلان برای تقویت و توسعه صنعت گردشگری مهیا و اقتصاد شهر زیبای رشت از مسیر گردشگری تقویت شود. انشاأ الله  
مجید محمدپور- نویسنده ، روزنامه نگار و استاد علوم ارتباطات
        مدیر نشریه ی واکنش و شبکه خبری گیلان 24

منبع : گیلان 24

برچسب ها : سرمقاله رشت شهردارجدید توسعه گردشگری حاج محمدی

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است