یادداشت ویژه،

رامسر به گیلان می پیوندد

در رسانه ها خبر مسرت بخشی منتشر شده مبتی بر اینکه شهرستان رامسر آخرین شهرستان استان مازندران قرار است به استان گیلان بپیوندد.

 در این خبر اضافه شده که در مازندران به دلایلی متعدد به رامسری ها فرصت رشد و بالندگی داده نمی شود اما الحاق این شهرستان بسیار زیبا به گیلان سرسبز و زیبا باید با رضایت مردم رامسر باشد. بعنوان یک شرق گیلانی  در همسایگی  شهر رامسر از این خبر بسیار خرسند شدم ، اما ایکاش عنوان می شد، قرار است شهرستان های رامسر، تنکابن، چالوس و نوشهر که مردمان این منطقه فوق العاده زیبا با مردم شرق گیلان فرهنگ، زبان، خوراک  و .... نسبتا یکسانی دارند،  به گیلان الحاق خواهد شد. شایسته است  نمایندگان مردم شهرستان های رامسر و تنکابن و رودسر و لنگرود که جایگاه برجسته ای هم در خانه ملت دارند، این موضوع را به جدیت و همت دنبال کنند.
در دولت دهم، رئیس دولت و دو تن از مسئولان طراز اولش بسیار جهد کردند  در این ناحیه از شمال ایران یعنی در شهرستان های لنگرود، رودسر، املش، رامسر، تنکابن، چالوس و نوشهر یک استان با نام استان ساحلی تاسیس کنند که عمر آن دولت وفا نکرد. اکنون اگر قرار نیست استان ساحلی تشکیل شود، حداقل چهارشهرستان غرب مازندران به گیلان متصل شوند. با این اقدام گیلان به لحاظ وسعت که یکی از کوچکترین استانهای کشوراست و درانتهای جدول رده بندی قرار دارد ،  صورت زیباتری پیدا می کند و مردم این چهار شهرستان هم به لحاظ نزدیکی به شهر رشت مرکز گیلان منافع بیشتری خواهند داشت.  ما در نشریه ی منطقه ای واکنش و شبکه خبری گیلان 24 پیشاپیش الحاق شهرستان رامسر به استان گیلان را به گیلانی ها و مردم خوب شهرستان رامسر تبریک می گوییم و منتظر الحاق سه شهرستان دیگر غرب مازندران به گیلان هستیم.
مجید محمد پور ، مدیر مسئول ، خرداد 98

منبع : گیلان 24

برچسب ها : رامسر گیلان مازندران الحاق شدن فرهنگ مردم

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است