نماینده ولی فقیه در گیلان،

ساخت آپارتمان در کوچه های باریک ازمعضلات رشت است

گیلان 24 و نشریه واکنش: نماینده ولی فقیه در گیلان گفت: آپارتمان ‌سازی در کوچه‌ های باریک 4متری از معضلات شهر رشت است.

رسول فلاحتی در دیدار با ناصر حاج محمدی شهردار رشت با تاکید بر لزوم اشراف شهردار جدید به مسائل مختلف شهری اظهار کرد: مدیری که مدیریت هایی در سطح کلان کشور و در مراکز مختلف داشته زمانی که وارد عرصه جدیدی می شود دیگر نیاز ندارد تمام جوانب را به طور عمیقانه نگاه کند البته در مورد موقعیت جغرافیایی و بومی منطقه باید بررسی و رصد داشته باشد.
 
وی با اشاره به اینکه یک شهردار در ماه نخست باید به امور شهر خود واقف باشد، افزود: دانستن اولویت ‌ها در حوزه شهری بسیار مهم است .
 
امام جمعه رشت، رودخانه‌ های گوهر رود و زرجوب را معضلی عنوان کرد که مانند خوره برای شهر رشت رنج‌ آور است و ادامه داد: در گذشته رودخانه‌ های مذکور بسیار زیبا بودند و منبع گردشگری رشت محسوب می شدند اما امروز آلوده ‌ترین رودخانه ‌ها هستند و به ویرانه تبدیل شدند.
 
آیت ‌الله فلاحتی با بیان اینکه رودخانه‌ های گوهر رود و زرجوب، پسماند سراوان و فاضلاب ۳ اولویت شهر رشت برای پیگیری است، تصریح کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی رشت توسعه بسیاری پیدا کرده اما در بعضی از مناطق این شهر با کوچک‌ ترین باران، فاضلاب وارد خیابان می شود.  
 
وی، خواستار جذب سرمایه ‌گذار برای احیای تالاب عینک رشت شد و افزود: استخرهای کوچک می توانند برای شهر جذب گردشگر داشته باشد و این امر موجب ایجاد منابع مالی برای شهرداری می شود.
 
نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به اینکه نداشتن همکاران و همیاران همفکر مدیر را متزلزل می کند و نمی تواند به هدف برسد، بیان کرد: همکاران و همیاران همفکر باید در شهرداری پیدا کنید در عین حال با شورای شهر تعامل داشته باشید.
 
آیت ‌الله فلاحتی، رشت را شهر باران و رطوبت توصیف کرد و گفت: از کارخانه آسفالت باید بازدید هایی داشته باشید تا آسفالت استاندارد برای خیابان ‌ها، کوچه ‌ها و معابر رشت تولید کند.
 
امام جمعه رشت با بیان اینکه شهرداری رشت با تراکم بسیار نیرو مواجه است، اظهار کرد: به شما پیشنهاد نمیکنم آنها را حذف کنید ضمن اینکه مطالبات حقوق آنها باقی مانده است و باید به موقع پرداخت شود.
 
وی، آپارتمان ‌سازی در کوچه‌ های باریک ۴ متری را از دیگر معضلات شهر رشت برشمرد و یادآور شد: از آپارتمان‌ سازی در کوچه ‌هایی که قانون شهر سازی اجازه نمیدهد، جلوگیری کنید.

منبع : گیلان 24

برچسب ها : نماینده ولی فقیه شهردار رشت آپارتمان سازی کوچه های باریک

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است